Výsledky ČR druhého dne World Cup U17 2024

Reprezentační výběr České republiky ve věkové kategorii do 17 let vybojoval čtvrté umístění na World Cup U17 2024, když podlehl v semifinále loňskému vítězi z Taiwanu 25:15 a následně nestačil na výběr z Belgie, který ho porazil poměrem 21:13.

V semifinálovém zápase se nejprve zdálo, že půjde o velmi vyrovnané utkání. Prvních 10 minut se týmy přetahovaly o každý koš. Poté se několika rychlými přesnými ranami podařilo asijskému týmu výrazně odskočit a do poločasu tak odcházel český výběr za stavu 18:11 ve prospěch Taipeie. Druhý poločas už nepřinesl výraznější změnu, a tak naše lvíčata podlehla a dostala se do boje o třetí místo s týmem Belgie, který prohrál svůj ranní zápas s domácím týmem Nizozemí.

Zápas o třetí místo začal taktéž velmi dobře. Český výběr U17 si dokázal v prvních minutách vybojovat náskok dvou košů, na který bohužel belgický tým dokázal rychle zareagovat. V dalších patnácti minutách nedokázal český tým skórovat, podařilo se to až v 16. minutě Adamu Jankovičovi střelou z dálky. Díky této střele tým konečně prolomil smolné minuty a dokázal snížit rozdíl na pouhé 4 koše. Ve druhém poločase lvíčata doprovázela střelecká smůla, kdy i přes podařené akce nebyli schopni zakončit. Bojovný duch je ale neopustil a bojovali až do samotného konce.