Světový pohár U17 a druhé místo v základní skupině

V úvodní den Světového poháru sehrála lvíčata celkem 4 utkání. První odehraný zápas proti anglickému týmu dopadl poměrně jednoznačně v náš prospěch, neboť již v prvních minutách dokázali naši hráči odskočit na rozdíl 3 košů. Náskok si udrželi po celou dobu a vybojovali výhru 10:6.

Zápas s týmem Nizozemska nepřinesl žádné výrazné překvapení. Už poločas naznačoval jednoznačný výsledek, když holandský oranžový tým vedl s výrazným náskokem 3:11. Proti domácím favoritům trenér Šnévajs nasadil během zápasu celou lavičku, a tak si tento dynamický zápas proti Nizozemsku mohli vyzkoušet všichni naši reprezentanti.

Zápas proti Maďarsku byl přesným opakem. První minuty utkání značily vyrovnaný zápas, ale pouze do stavu 2:2. Poté lvíčata už nepustila soupeře do vedení a s přehledem vyhrála zápas 12:7. Nejlepší střelkyní zápasu se stala brněnská hráčka Kateřina Malinová, která proměnila hned 4 střely.

Poslední utkání dne se neslo v bojovém duchu, kdy do něj vstupovaly dva týmy se shodným počtem bodů v tabulce a bojovaly o postup do semifinále. První poločas s výběrem Německa přinesl velmi vyrovnané utkání a naši hráči odcházeli do poločasu v těsném vedení 4:3. Druhá půle už byla jiná pohádka. Českým tým přes skvělou obranu nepouštěl soupeře ke střele a zároveň proměnil 9 střel. Lvíčata zaslouženě vyhrála poměrem 13:7 a mohla slavit druhé místo v základní skupině, které znamená, že zítra od 11:20 nastoupí v semifinále proti jednomu z favoritů World Cup U17 2024, a to proti týmu z Taiwanu.

Výsledky ČR prvního dne World Cup U17 2024:

ČR – Anglie                10:6 (poločas 7:3)

Koše: Malinová 3, Jankovič 2, Havlová 1, Fidler 1, Poslušný 1, Zbořilová 1, Vojna 1

ČR – Nizozemí                        7:21 (poločas 3:11)

Koše: Malinová 1, Vojna 1, Hlad 1, Rozkošný 1, Jankovič 1

ČR – Maďarsko                  12:7 (poločas 7:4)

Koše: Malinová 4, Vojna 3, Zbořilová 2, Jankovič 2, Vajdečková 1

ČR – Německo                       13:7 (poločas 4:3)

Koše: Jankovič 3, Vajdečková 3, Fidler 2, Vojna 2, Malinová 2, Poslušný 1

Tabulka základní skupiny A:

·       1. Nizozemsko        4z.        12b

·       2. Česká republika   4z.        9b

·       3. Německo            4z.        6b

·       4. Anglie                4z.        3b

·       5. Maďarsko           4z.        0b

Tabulka základní skupiny B:

·       1. Taiwan               4z.        12b.

·       2. Belgie                4z.        9b.

·       3. Portugalsko         4z.        6b

·       4. Katalánsko          4z.        3b