2. semifinálové zápasy České korfbalové extraligy

KCC Sokol České Budějovice – TJ MS YMCA Znojmo 26:23 (na zápasy 2:0)

Obhájce titulu z jihočeské metropole opět potvrdil, že je týmem, který v play-off zápasech prohrává jen velmi zřídka a zaslouženě postoupil do finále nejvyšší korfbalové soutěže. Znojemští Modří sloni pod vedením trenéra Aladára Danča tak v semifinálovým duelech nedokázali navázat na tři výhry nad obhájcem titulu ze základní části a druhý nejúspěšnější tým historie českého korfbalu tak bude 2.května v Brně usilovat o svůj devátý mistrovský titul.

VKC Kolín – KK Brno 22:16 (na zápasy 1:1)

Kolínští Vembloudi dokázali dokonale zaskočit favorita a vítěze základní části KK Brno. Zejména nasazení dlouhána Tomáše Martínka, který dokázal eliminovat doskokovou sílu bývalého reprezentanta Romana Věžníka, se ukázalo jako klíčové. V poločase vedli domácí 12:4 a s týmem trenéra Jakuba Máši to nevypadalo vůbec dobře. Brněnští se však nevzdali a dokázali se rychle vrátit do zápasu, když jim nevídaně vyšel nástup do druhé půle. Doslova zasypali domácí úspěšnými střelami z velké vzdálenosti a skóre bylo opět vyrovnané. VKC Kolín se však nepoložil, svůj náskok si vzal zpět a dovedl zápas do vítězného konce. Nejlepší střelkyní zápasu byla členka reprezentačního výběru Denisa Čejková, která zaznamenala šest košů a výrazně tak přispěla k tomu, že tato semifinálová bude mít ještě třetí pokračování.

Střelci:

VKC Kolín: Čejková 6, Kubíček M. 5, Paďouková 4, Kubíček Š. 3, Martínek 2, Motáková K. 1, Čermáková 1

KK Brno: Vávra 5, Škrobová 3, Jonáková E., Šedý 2, Věžník 2, Fridrichová 1, Jonáková Š. 1,