Znojmo znovu překonalo Prostějov, Brno si lehce poradilo s mistrem!

Páté kolo České korfbalové extraligy je za námi. V sobotu se odehrála utkání v Českých Budějovicích a ve Znojmě.

S týmem KCC Sokol České Budějovice se utkal tým KK Brno. První polovina zápasu byla velmi vyrovnaná, když rozdíl ve skóre byl pouze 2 koše 10:12 pro Brno. Po poločase však přišla na domácí únava a přestalo dařit v útoku, dokázali si připsat pouze 5 košů, a tak hosté navyšovali svůj náskok až do konce, ve kterém jasně vítězí 15:25. Střeleckými oporami domácího týmu byli zkušení Vlastimil Krejčí a Petr Pešák oba s 5 koši, z týmu vicemistra uplynulého ročníku extraligy měli nejpřesnější trefu Sára Sahatciu s 6, Peter Bušík s 5 a Eliška Zieglerová se 4 koši.

Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice – Korfbal klub Brno 15:25 (poločas: 10:12)

Koše: Krejčí 5, Pešák 5, Procházková 2, Holubčíková 1, Nevludová 1, Šmíd 1 - Sahatciu 6, Bušík 5, Zieglerová 4, Theissig 3, Holík L. 2, Jemelíková 2, Holík V. 1, Malina 1, Němečková 1

Moravské utkání mezi MS YMCA Znojmo a Vosíme.cz Korfbal Prostějov bylo od začátku velmi vyrovnané a oba týmy bojovaly o každý koš. Na poločasovou přestávku se tak odcházelo za skóre 9:8 pro domácí tým. Druhá polovina zápasu byla dále v bojovném duchu a týmy dotahovaly jeden druhého. Vyrovnanou koncovku zápasu rozhodl až v posledních vteřinách svým jediným košem Tomáš Toufar. Znojmo na domácí palubovce vítězí 19:18. Z domácích zaznamenali nejvíce bodů Jakub Žák se 6 koši a Jitka Pavlíčková se 4 koši, z Prostějova byli nejpřesnější Nela Kubů se 4 a Jan Tichý se 3 koši.

Modří Sloni YMCA Znojmo  Vosíme.cz Korfbal Prostějov 19:18 (poločas: 9:8)

Koše: Žák 6, Pavlíčková 4, Zábojová 3, Žák 3, Podzemský 2, Toufar 1 - Kubů 4, Tichý 3, Buriánková 2, Faltýnková 2, Nováková 2, Valenta 2, Šnajdr 2, Lisický 1