Mistrovství Evropy „B“ 2024

V tureckém Kemeru bude dnes zahájeno Mistrovství Evropy „B“ 2024, které je určeno pro druhých osm týmů starého kontinentu, když nejlepší osmička včetně reprezentace České republiky se utká o evropský titul ve Španělsku od 28.října.

Béčkový šampionát odstartuje utkání Slovensko – Skotsko, které je programu od 13:00 tureckého času a v roli favorita vstoupí do zápasu sousední Slovensko, které obhajuje druhé místo ze šampionátu ME „B“ 2021, kde se dokázalo dostat až do finále, v němž podlehlo Polsku 15:18. Vedle Slovenska bude mezi užší okruh favoritů patřit určitě i zmíněné Polsko, které angažovalo na pozici hlavního trenéra bývalého anglického reprezentanta a trenéra Albionu Roba Williamse a určitě je třeba počítat i s domácím Tureckem, které před třemi roky obsadilo místo třetí.

Nejlepším střelcem posledního béčkového šampionátu byla polská hvězda Tamara Siemieniuk, která zaznamenala celkem 24 košů a na druhém místě se umístila s 16 koši její spoluhráčka Natalia Klimczyk. Mezi muži vstřelil nejvíce turecký reprezentant Inanc Cemil Demirel se 14 koši před dvanáctikošovým polským Mateuszem Spychalou.

Česká republika bude mít na turnaji zastoupení v podobě mezinárodního rozhodčího Lukáš Pazourka, který na turnaji překoná magickou hranici 200 odřízených mezinárodních zápasů a současně je i jedním z žhavých kandidátů na rozhodování finálového zápasu, čímž by opět prodloužil českou rozhodcovskou stopu na evropských šampionátech, neboť finále prvního ME „B“ Slovensko - Polsko řídil v pozici hlavního rozhodčího Lukáš Filip.

Program základních skupin ME „B“ 2024

Pondělí 14.10.

13:00     Slovensko – Skotsko                                                     14:45     Polsko – Srbsko

16:30     Irsko – Wales                                                                 18:45     Turecko – Švýcarsko