Nominace na ME 2024 „A“ v Katalánsku

V uplynulém víkendu 11.10.-13.10.2024 proběhlo druhé soustředění seniorské reprezentace, která se chystá pod vedení trenéra Iva Kracíka na ME „A“ v Katalánsku. Termín turnaje je 28.10.-2.11.2024. A bližší detaily o rozlosování a zápasech sledujte na sociálních sítích ČKS. Ale zpět k soustředění – to se odehrálo v Kostelci na Hané a jeho výstupem bylo snad nejdůležitější část celé přípravy, tedy oznámení nominace. Hráči se sešli v Kostelci téměř v plném počtu, chyběl jen zraněný Rosťa Kortus, který si bohužel na posledním soustředění přetrhl vazy v kotníku a jeho léčba zabere minimálně 6 týdnů.

Program srazu a tréninky byly zaměřeny opět na souhru v útoku, ladění principů hry, kterými se prezentovala naše reprezentace loni na MS v Taiwanu. Přece jen tým byl doplněn řadou mladých hráčů, kteří se turnaje v Asii nezúčastnili a některé oblasti hry pro ně jsou tak nové.V sobotu odpoledne si mohli reprezentanti vyzkoušet natrénované prvky proti výběru klubu Vosíme.cz Prostějov. Před tímto přátelským zápasem hráči nafasovali reprezentační vybavení – dresy, teplákovky, atd. Zbytek soustředění proběhl již standardně a naštěstí bez zranění.

A kdo je tedy nominován na samotný turnaj? Jde o těchto 7 žen a 7 mužů:

• Čarvašová Veronika (KK Brno)
  • Holubčíková Kristýna (Ostrava-Koblov)
  • Klacková Martina (Č.Budějovice)
  • Kubů Nela (Brno-Nový Lískovec)
  • Nováková Klára (Náchod)
  • Pavlíčková Jitka (Znojmo)
  • Sahatciu Sára (KK Brno)
  • Holík Lukáš (KK Brno)
  • Holík Vojtěch (KK Brno)
  • Krejčí Vlastimil (Č.Budějovice)
  • Pešák Petr (Č.Budějovice)
  • Šnajdr Petr (Prostějov)
  • Valenta František (Prostějov)
  • Vyroubal Alexandr (Prostějov)

Jako náhradníci zůstávají Buriánková Lenka, Vojnová Sofie a Theissig Jan.

Další a poslední soustředění se uskuteční hned následující víkend 18.10.-20.10.2024 v Prostějově.