OZP 1. liga starších žáků pokračovala 2. kolem

Nejvyšší soutěž starších žáků – OZP 1.liga starších žáků Českého korfbalového svazu pokračovala tento víkend již druhým kolem, když na programu bylo celkem osm utkání, která se odehrála rovným dílem v České Skalici a v Kutné Hoře.

Na turnaji v České Skalici si dvě výrazná vítězství připsala rezerva KK Brno, která tak v sobotu přenocovala na prvním místě tabulky, a to zejména díky střeleckému příspěvku šestikošových Sáry Moláčkové a Jakuba Cahy. Nejúspěšnějšími střelci tohoto turnaje pořádaného SK Plhov Náchod však byly koblovská Amélie Kopišová s deseti koši a prostějovská Michaela Malečková s osmi koši.

Druhý turnaj druhého kola pořádal v neděli středočeský klub SK RESPO Kutná Hora a zde dokázala uhájit svou neporazitelnost družstva KK Brno „A“ a SAM Kozlovice, která po čtyřech odehraných zápasech vedou nejvyšší soutěž starších žáků, když obě družstva mají i výrazně pozitivní skóre. SAM Kozlovice má čtyřech odehraných utkáních na druhém místě tabulky celkové skóre 115:23, zatímco vedoucí tým tabulky KK Brno „A“ má dokonce celkové skóre 115:23. Na kutnohorském turnaji se střelecky blýskla zejména šestnáctikošová kozlovická Eliška Petrů a magickou desítku košů překonali ještě Matěj Dudek se 14 koši a Josef Žabenský s 10 koši.

Tabulka OZP 1.ligy starších žáků po 2.kole

1. KK Brno „A“                                                     4z.          8b.         115:19
  2. SAM Kozlovice                                                4z.          8b.         115:23
  3. KK Brno „B“                                                     4z.          6b.         59:39