Mistrovství ČR v beach korfbalu 2019

Letošní sezónu plážového korfbalu zakončilo republikové mistrovství, když v neděli 23.června se osm přihlášených družstev utkalo o titul Mistra ČR v beach korfbalu 2019 na plážových kurtech v Kutné Hoře. Družstva byla rozdělena do dvou základních čtyřčlenných skupin, ve kterých se utkala systémem každý s každým a pořadí pak rozhodovalo o nasazení do čtvrtfinálových bojů. Na soupiskách jednotlivých družstev bylo možné najít známé osobnosti českého korfbalu let minulých, když v historických dresech SK Smíchov nastoupila ve složeném týmu Smíchova a Tábora třeba Jana Vyskočilová (rozená Herglová), která v roce 1996 v Belgii vybojovala první medaili pro Českou republiku v dresu reprezentace do 23 let či účastníka Světových her i Mistrovství světa Matěje Kubíčka.

Vítězství ve skupinách získala družstva KC ZŠ Šenov a VKC Kolín 2, když dokázala porazit všechny své soupeře a rovněž se nejlépe vypořádala s nástrahami čtvrtfinále a semifinále a po zásluze postoupila do finále. Finále přineslo výborný korfbal a skvělý první poločas kolínského družstva znamenal výrazné vedení 5:1, zejména pak díky třem košům Jakuba Novotného. KC ZŠ Šenov se nevzdal a do druhého poločasu nastoupil bojovně a postupně náskok kolínského družstva stahoval a díky dvěma košům Háka a Vernarské se dostal až na rozdíl dvou košů, ale na obrat v zápase již sílu neměl a z mistrovského titulu se tak radoval VKC Kolín ve složení: F.Dvořák, J.Novotný, K.Hasnedl, A.Literová, T.Paďouková a A.Motáková.

V boji o bronz pak první kolínský tým vedený bývalým reprezentantem Matějem Kubíčkem porazil Modré Slony Znojmo, kteří se opírali o famózní střeleckou formu Jitky Pavlíčkové a bratrů Toufarů, poměrem 8:5 a získal pro VKC Kolín kromě mistrovského poháru ještě bronzový pohár za třetí místo.

Skupina A:

1. KC ZŠ Šenov                  3z.        6b.       27:18
  2. VKC Kolín 1                   3z.        4b.       23:15
  3. MS Znojmo 2                3z.        2b.       16:23
  4. SK Respo Kutná Hora     3z.        0b.       11:21

Skupina B:

1. VKC Kolín 2                   3z.        6b.       30:13
  2. Prábor                         3z.        3b.       18:20
  3. MS Znojmo 1                3z.        3b.       17:21
  4. SK Plhov Náchod           3z.        0b.       12:23

Čtvrtfinále

KC ZŠ Šenov – SK Plhov Náchod 6:5                   VKC Kolín 1 – MS Znojmo 1                    8:7