EKC2018 #17 - zápas CZE vs NEL

České reprezentační družstvo se postavilo největšímu favoritovi celého šampionátu, a to neporaženému Nizozemsku, které předvádí na turnaji korfbalovou radost pro všechny návštěvníky evropského šampionátu. Po třech odehraných zápasech v základní skupině mělo Nizozemsko skóre 102:35, což dává průměrný výsledek 34:12, který téměř přesně dosáhlo i dnes v zápase proti české korfbalové reprezentaci.

Naši reprezentanti vstoupili do zápasu výborně a po koši Alexandra Vyroubala vedli v první minutě 1:0. Následovala smršť nizozemských útoků, když z šestnácti útočných snah v první čtvrtině jich devět zakončili úspěšně a po korekci Martiny Klackové v poslední vteřině první desetiminutovky vedli 2:9. Druhá čtvrtina byla z českého pohledu asi nejpovedenější, když ji prohráli jen 4:7 a poločasová přestávka se konala za celkem přijatelného stavu 6:16.

Naopak čtvrtina třetí vyšla opět skvěle (1:12) nizozemským favoritům, kteří hru zpřesnili a většinu útoků dokázali zakončit přesnou střelou a Čechům zbylo často jen přihlížet, jak jednoduchý korfbal může být. Do poslední desetiminutovky vstupovali čeští reprezentanti za stavu 7:28 a soupeř svoji exhibici pro diváky zakončil v poslední čtvrtině sedmi koši. Poslední slovo v zápase však měla česká reprezentace díky proměněné donášce z rukou Elišky Jonákové.

Koše českého družstva: Martina Klacková 4, Alexandr Vyroubal 2, Eliška Jonáková 1, Patrik Nguyen 1, Vendula Jemelíková 1, Petr Pešák 1