Okénko do Korfballeague Do finále postupují PKC a DVO

O postupu so finálového utkání v mystické hale Ahoy v Rotterdamu postoupila v nejkratším možném čase obě družstva, tedy PKC Papendrecht a DVO Bennekom, která vyhrála své semifinálové série shodně poměrem 2:0. Bude se tak opakovat loňské finále, v němž PKC jasně zvítězilo a i letos vstupuje do posledního zápasu sezóny v roli favorita.

PKC v semifinále jasně vyhrálo i druhý duel nad Koog Zaandijk, ikdyž začátek utkání tomu nenapovídal, neboť domácí KZ vstoupilo do druhého semifinálového střetnutí aktivně a vedlo hned po dvou minutách 3:0 a po deseti odehraných ještě 6:3, ale pak přišla sedmikošová šňůra obhájce titulu, který během deseti minut otočil skóre na 6:10 a do poločasové přestávky se šlo za stavu 7:13.

Ve druhé půli pak PKC dokázalo bez větších obtíží udržovat náskok a připsalo si druhé vítězství, tentokráte poměrem 14:21 a mohlo slavit postup do dalšího velkého finále, které je na programu již tuto sobotu. KZ sice dokázal PKC přestřílet, když na celkový počet střel vyhrál 106:103 a překvapivě i doskočit více míčů 51:45, ale domácí zradila střelecká úspěšnost, která jasné hovořila ve prospěch úřadujícího mistra a vítěze Ligy mistrů.

Druhá série sice byla výrazně vyrovnanější, ale její výsledek je shodný 2:0. Domácí DVO Bennekom sice vedlo v průběhu první půle 6:3 po koši probuzeného střelce Meerkerka, ale hostě stihli před poločasem vyrovnat na 8:8 a lépe vstoupili i do půle druhé, když vedli 11:13 a následně ještě jednou 13:14, ale domácí posledních osm minut utkání ovládli poměrem 5:2 a mohli slavit druhý postup do finále v řadě po výsledku 18:16.

Koog Zaandijk – PKC/Vertom                14:21    (poločas 7:13)   stav série 0:2

Koše: Schenk 4, Dik 2, Cordus 2, Out 2, Boerhout 1, van den Goorbergh 1, Haars 1, de Vries 1 – van Wijngaarden 4, Kunst 3, Hintzbergen 3, Zuijdwegt 3, Schrőder 2, Oppe 2, van der Werff 2, Jonker 2

DVO - LDODK                                        18:16    (poločas 8:8)     stav série 2:0

Koše: de Korte 5, Meerkerk 5, Boadi 4, Brouwer 3, van Roekel 1  - Faber R. 5, Zwart 3, Kroon 2, Visscher 2, Kuiper 2 Griemink 1, Faber F. 1