První lednová sobota přinesla odložené kolo OZP 1. ligy starších žáků

V sobotu se odehrálo další kolo OZP 1. korfbalové ligy starších žáků, kde se potkali s domácími z Kutné Hory, vedoucí tým tabulky Vosíme.cz Korfbal Prostějov “A“ a týmy z chvostu ligy KK Nový Lískovec Brno a Vosíme.cz Korfbal Prostějov “B“.

První se odehrálo utkání mezi Kutnou Horou “A“ a Prostějovem “B“. Zápas měl jasný průběh, když tým Kutné Hory si vybudoval náskok již v prvním poločase 16:5. Do závěru si domácí pohlídal dosavadní vývoj skóre a vítězí za stavu 29:12. Nejúspěšnější střelkyní domácích byla Ludmila Forštová se 6 koši, z týmu Prostějova byla nejpřesnější Barbora Janáčová se 4 koši

SK RESPO Kutná Hora – Vosíme.cz Korfbal Prostějov 29:12 (poločas: 16:5)

Koše: Forštová 6, Hlad 5, Vojáček 4, Broučková 3, Kmoníčková 3, Šťastný 3, Beránková 2, Mikuš 2, Myšková 1, Janáčová 4, Malečková 3, Motalová 2, Hošková 1, Louman 1, Stach 1

Další zápas porovnali síly oba prostějovské týmy, kdy zkušenější A-tým jasně potvrzoval roli favorita celý zápas. První poločas se B-týmu podařilo skórovat pouze 1 a na přestávku, tak týmy odchází za stavu 1:13. Druhá část zápasu měla identický průběh jako ta první a zápas tak končí ve prospěch Prostějova “A“ 2:26.

Vosíme.cz Korfbal Prostějov “B“ – Vosíme.cz Korfbal Prostějov “A“ 2:26 (poločas: 1:13)

Koše: Buriánek 1, Hošková 1, Binko Adam 4, Paulová 4, Zbořil 4, Zbořilová 4, Koudelná 3, Vajdečková 3, Jankovič 2, Nováková 1, Rozkošný 1

Utkání mezi KK Nový Lískovec Brno a Vosíme.cz Korfbal Prostějov “A“ vypadalo podobně jako předešlé zápasy, kdy stav skóre týmů odpovídá opačným koncům umístění v tabulce. Již první poločas má jasný průběh 2:13 a tak pokračuje i zbytek zápasu ve kterém vítězí Prostějov 6:26. Nejpřesnější střelci byli Adam Jankovič a Klára Vajdečková oba s 5 koši.

KK Nový Lískovec Brno – Vosíme.cz Korfbal Prostějov “A“ 6:26 (poločas: 2:13)

Koše: Císař 2, Leznar 2, Mátl 2, Jankovič 5, Vajdečková 5, Kašuba 3, Paulová 3, Rozkošný 3, Zbořilová 3, Koudelná 2, Binko 1, Zbořil 1

Poslední zápas odehráli KK Nový Lískovec Brno s SK RESPO Kutná Hora. První poločas zápasu nepřinesl mnoho úspěšně zakončených útoků a končí stavem 1:6. Druhý poločas domácí tým zpřesnil své střeli a vítězí tak v utkání 4:19. Nejúspěšnější střelci byli Jakub Hlad a Kryštof Vojáček oba se 4 koši.

KK NovýLískovec Brno – SK RESPO Kutná Hora 4:19 (poločas: 1:6)

Koše: Císař 1, Frantová 1, Leznar 1, Privarčák 1, Hlad 4, Vojáček 4, Beránková 3, Šťastný 3, Broučková 1, Eminger 1, Forštová 1, Mikuš 1