Mistrem ČR v kategorii minižáků je SK RG Prostějov

V neděli 24.dubna se na palubovce SAM Kozlovice uskutečnil finálový turnaj Ligy minižáků Českého korfbalového svazu. V kategorii U11 se do základních skupin během celé sezóny zapojilo celkem 15 družstev a do finálového klání o mistrovský titul postoupila tři družstva. Neporaženým zůstalo jen družstvo SK RG Prostějov vedené reprezentantem Petrem Galíčkem, které se ve finálovém zápase postavilo proti SAM Kozlovice, jež za sebou nechal velkoklub KK Brno po vítězstvích 7:3 a 8:2.

Finále se hrálo ve vynikající atmosféře v zaplněné kozlovické hale, kde však zápasu dominovalo družstvo z Hané, které zaslouženě zvítězilo 15:2 a mohlo se radovat z mistrovského titulu a zlatých medailí pro nejlepší družstvo v kategorii minižáků U11.

Celkové pořadí Ligy minižáků Českého korfbalového svazu (celkem 15 družstev):

1. SK RG Prostějov
  2. SAM Kozlovice
  3. KK Brno

Nejlepší střelci finálových turnajů:

• Mojmír Buriánek                  SK RG Prostějov                  9košů
  • Jakub Hutera                       SK RG Prostějov                  9košů
  • Adam Filip                            SAM Kozlovice                     8košů
  • Michaela Malečková            SK RG Prostějov                  8košů
  • Anna Binko                           SK RG Prostějov                  5košů
  • Lukáš Holub                         SAM Kozlovice                     3koše
  • Tomáš Gola                          SAM Kozlovice                     3koše