Žákovský turnaj v Českých Budějovicích

V neděli 27.3.2022, den po finále České korfbalové extraligy, se v Českých Budějovicích uskutečnil celodenní turnaj v žákovském korfbalu, do kterého se zapojilo více než sto dětí.Dopolední program obstarala družstva mini a mladších žáků z Tábora, Dobré Vody u Českých Budějovic a místního Sokola České Budějovice. Během odpoledne se přidala i žákovská družstva ze Znojma.

Celkem se celodenního turnaje zúčastnilo 18 družstev v pěti věkových kategoriích, odehráno bylo na čtyřech hřištích neuvěřitelných 72 zápasů a na závěr korfbalového dne bylo rozdáno 6 sad medailí, které mladým sportovcům předávaly české korfbalové hvězdy v čele s nestárnoucím reprezentantem Vlastimilem Krejčím, který je držitelem mnoha evropských i světových medailí či současným reprezentačním trenérem Ivo Kracíkem.