Mistrem České republiky je poprvé v historii SK RG Prostějov

SK RG Prostějov ovládl první finálový den sezóny 2021/2022, když dokázal zvítězit ve finále 1.České korfbalové ligy nad SK Plhov Náchod a následně poprvé v historii ovládlo družstvo z Hané i nejvyšší českou korfbalovou soutěž.

Finálový den začal finálovým střetnutím 1.České korfbalové ligy mezi nejlepšími dvěma družstvy základní části. Prvním střelcem finálového dne byla náchodská Klára Nováková, která otevřela skóre zápasu. Ve vyrovnaném průběhu zápasu byl po první čtvrtině stav vyrovnaný 5:5, když v posledním vteřinách vyrovnával František Valenta z donášky, při které byl velmi nevybíravě faulován náchodským Filipem Šmídem a po následné potyčce byl právě náchodský hráč vyloučen. Obraz hry se nezměnil ani ve čtvrtině druhé a po její m uplynutí svítil na ukazateli skóre opět vyrovnaný stav 10:10. Druhá půle zápasu přinesla útlum a velké množství chyb na obou stranách a do poslední desetiminutovky vstupoval s nejtěsnějším náskokem SK Plhov Náchod, když vedl 12:11. Poslední čtvrtina nabídla vyvrcholení dramatického vývoje, když nejprve vyrovnával Josef Valenta 12:12 a prostějovské béčko zápas rozhodlo čtyřmi koši v řadě za stavu 14:14, když Buriánek, Havlová a dvěma koši Josef Valenta zajistili první oslavy pro domácí fanoušky.

SK RG Prostějov „B“ – SK Plhov Náchod   8:15 (poločas 10:10)

Koše: J.Valenta 7, Havlová 4, F.Valenta 4, Buriánek 1, Dušek 1, Novák 1 – Štěpánová 4, Nováková 4, Martinec 3, Šimek 2, Šmejkal 1, Rompolt 1

Finále České korfbalové extraligy nabídlo před vyprodaným hledištěm pomalý rozjezd obou družstev, když první náskok si vytvořilo KK Brno, když po koši nejlepší brněnské střelkyně Elišky Zieglerové vedlo 1:3. Po patnácti minutách byl stav opět vyrovnaný 4:4, když na všech hráčích byl patrný respekt k soupeři, mnoho nepřesností a možná nezvyk z toho, že atmosféra zaplněného hlediště byla úžasná. Do šaten o poločasové přestávce se odcházelo za těsného vedení domácího družstva 8:7.

Začátek druhého poločasu nabídl zpřesnění útočných snah a za prvních šest minut druhé půle v maximálním tempu padlo 9 košů a stav byl opět vyrovnaný 12:12. Následně Alexandr Vyroubal dvěma koši zajistil domácím vedení 14:12, ale brněnské družstvo dokázalo vyrovnat po koších Němečka a Skály na 14:14, což bylo ve finálovém utkání naposledy, kdy měla obě družstva k vítězství stejně daleko. Poslední fáze zápasu patřila domácímu družstvu, které poprvé v historii ovládlo nejvyšší českou korfbalovou soutěž  a velké oslavy mistrovského titulu mohly začít po převzetí zlatých medailí a velkého putovního poháru z rukou předsedy Českého korfbalového svazu Daniela Valeše.

SK RG Prostějov – KK Brno   22:19 (poločas 8:7)

Koše: Vyroubal 5, Šnajdr 4, Galíček 4, Tichý 3, Kubů 2, K.Lorencová 2, N.Lorencová 2 – Zieglerová 5, Skála 3, Drábková 3, Sahatciu 2, Jemelíková 2, Ziegler 2, Bušík 1, Němeček 1