Brněnský dorost napodobil v prvních dvou zápasech Kolín

To, co se minulý týden povedlo dorosteneckým korfbalistům Kolína, napodobili v neděli hráči Brna. V domácí hale si totiž připsali první dvě výhry sezony a v tabulce se dotáhli na Jihomoravany. Obě vítězství se však nerodila lehce. Brněnští si nejprve těsně 12:11 poradili s Šenovem, aby následně 13:9 přehráli loňského finalistu z Nového Lískovce. Klání mezi Novým Lískovcem a Šenovem pak vyznělo překvapivě jasně 24:10 pro šenovské korfbalisty.

Soustředění v kolébce korfbalu jim vlilo krev do žil. Brněnský Korfbal klub minulý týden vycestoval do Nizozemska, kde jeho hráči sbírali cenné zkušenosti, a výlet dorostencům evidentně prospěl. „V Holandsku sehráli tři zápasy a dvakrát prohráli. Na českou ligu byli hladoví po úspěchu,“ povídal kouč Peter Bušík, který na lavičce zaskakoval za reprezentanta Jana Šedého, který strávil víkend na soustředění národního týmu.

V prvním utkání miniturnaje však měli Brňané těžkou fušku. Šenov zlomili až ke konci střetnutí. „Začátek byl hodně nervózní. Po deseti minutách byl stav 1:2. Ve druhé půli jsme se se soupeřem tahali a ke konci se trápili v koncovce. Naštěstí za to vzala Vendula Jemelíková a dvěma koši strhla vedení na naši stranu,“ popsal Bušík. „Soustředění v Nizozemsku nám dost prospělo, utužili jsme kolektiv. I když teď v lize to nebylo úplně ideální, ještě si na sebe zvykáme a sžíváme se i snovým systémem. Třeba hrací doba je fakt dost jiná,“ podotkla Jemelíková.

Ve druhém zápase pak Brňanům v derby nečekaně zdatně sekundoval Nový Lískovec. V poločas byl dokonce stav nerozhodný 5:5. „Upřímně jsme čekali lehčí práci. Lískovec do zápasu vlétl, my převzali otěže až ve třetí čtvrtině,“ poznamenal Bušík. „Z úspěšného týmu z loňska nám zbyli jen tři hráči. Hodně jsme omladili, v týmu máme spoustu mladších žáků. Chyběla nám i opora Aleš Tolar. Potřebujeme do mladých dostat co nejvíc zkušeností. Snad to bude dobré a půjde to,“ uvedl trenér Nového Lískovce Jakub Pernica.

Brno, KK U19 : Šenov, KC - ZŠ U19 12:11

Poločas: 7:5. Rozhodčí: Jan Šimek, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Jemelíková Vendula, Kovář Filip 2, Lorenz Adam 2, Sahatciu Sára 2 - Macek Lukáš 3, Holubčíková Kristýna 2, Trefný Jiří 2, Vernarská Vendula 2.

Šenov, KC - ZŠ U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19 24:10

Poločas: 13:6. Rozhodčí: Lukáš Pazourek, Jan Šimek. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 7, Holubčík Jakub 6, Vernarská Vendula 4 - Cupáková Markéta 4, Drábková Aneta 1, Kubů Nela 1.

Brno, KK U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19  13:9

Poločas: 5:5. Rozhodčí: Jan Šimek, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Kovář Filip 4, Dlapa Marek 2, Kohl Štěpán 2, Sahatciu Sára  2 - Cupáková Markéta 3, Leznar Adam 2.