Mistrovství ČR v Korfbal4

V sobotu 2.10.2021 proběhlo v Kutné Hoře Mistrovství ČR v Korfbal 4, pro někoho korfbalová hra známá jako monokorfbal nebo divočina. Turnaje se zúčastnilo  6 týmů - Prostějov "A", Prostějov "P", Brno, Brno U19, Náchod a Kutná Hora. Během základní části se odehrálo celkem 15 zápasů každý s každým, v rámci kterých padlo celkem 521 košů. Nejlépe se dařilo týmu Prostějov "P", který suverénně zvítězil ve všech zápasech základní části a ve finále si podruhé během dne poradil s týmem Náchoda (výsledek 23:8). Týmu ve složení Šnajdr, Galíček, Tichý, Lešanská, Kubů, Křížková se tak podařilo zkompletovat zlatou sbírku z pocovidových turnajů, když před ziskem titulu mistra ČR v Korfbal 4 dokázal zvítězit na Mistrovství ČR v beachkorfbalu i v Superlize 2021. Na druhém místě skončil tým Náchoda ve složení Šmejkal, Šmíd, Hornych, Moc, Hurdálková T., Nováková, Štěpánová, Kuncová, který kromě prohry s budoucím mistrem neztratil v základní části ani bod. V souboji o 3. příčku byl úspěšnější druhý tým Prostějova ve složení Marek, Dušek, Bartoš, Dvořák, Uherková, Lorencová N., Lorencová K., Tvrdíková, který si porazil tým z Kutné Hory 16:10 a odjížděl s bronzem. Střelecky se nejvíce dařilo Petrovi Šnajdrovi (42 košů), Petrovi Galíčkovi (41 košů) a Aničce Literové (Brno, 36 košů).

Konečné pořadí:

1. Prostějov "P", 2. Náchod, 3. Prostějov "A", 4. Kutná Hora, 5. Brno, 6. Brno U19

16.10. nás čeká Mistrovstí ČR v Korfbal 4 ve zbývajících třech kategoriích žáků (U16, U13,U11), které se uskuteční opět v Kutné Hoře, a kde očekáváme účast přes 20 týmů z 8 klubů ČR.