Česko skončilo na Světovém poháru v beach korfbalu na sedmém místě

Po euforii po zisku bronzových medailí na Mistrovství světa 2024 na jaře tohoto roku, se vystoupení české reprezentace na druhé velké beach korfbalové akci nedá nazvat jako úspěšné. Česká reprezentace totiž nezvládla zápas proti Hong Kongu v základní skupině a ze druhého ve skupině šla na vítěze skupiny C - na favorizovaný Taiwan. Pro hranici úspěchu je klíčové právě čtvrtfinálové utkání, ve kterém Češi prohrávali 1:3, ale dokázali před koncem zápasu vyrovnat na 3:3 a o úspěchu rozhodoval Golden Goal, který zvládli lépe Asiaté a na český tým zbyl, po výsledku 3:4, boj o 5.-8.misto.
V semifinále však nestačili na tradičního soupeře v podobě Portugalska, kterému podlehli výrazně 3:10, když se střelecky velmi trápili. Poslední zápas pak svedl Česko do souboje se včerejším přemožitelem Hong Kongem, a to v zápase o konečné sedmé místo. Poslední vystoupení Češi zvládli a po výsledku 7:4 obsadili konečně 7.misto, což velmi pravděpodobně zatím nebude stačit na posun ve světovém žebříčku na kýžené sedmé, které by mohlo dávat naději na postup  a Světové hry 2025.
Vítězem Světového poháru 2024 se v Belgii stalo Nizozemsko před Polskem a domácí Belgií.

Čtvrtfinále
Česko - Taiwan   3:4 GG  (poločas 1:1)
Koše: Krejčí 1, Holubčíková 1, Klacková 1

Semifinále o 5.-8.miísto