Mistrovský titul vystřelil pro KK Brno v závěru finále Theissig

Finálový den nabídl ve vyprodané hale úchvatné souboje, které hned dopoledne nabídly velký obrat KK TJ Sokola Koblov v zápase o třetí místo v OZP 1.lize proti SAM Kozlovice, které po vzestupu ve třetí čtvrtině porazil 21:18 a získal bronz v nejvyšší soutěži starších žáků.

Finále OZP 1.ligy starších žáků takovou zápletku nenabídlo, když Vosíme.cz Korfbal Prostějov jasně dominovalo finálovému utkání proti KK Brno. Na brněnském družstvu byla znát velká nervozita, když neproměnilo hned šest penalt a podlehlo v sezóně neporaženému Vosíme.cz Korfbal Prostějov vysoko 6:15. Nejlepším střelcem finále byl symbolicky nejlepší hráč celé soutěže Adam Jankovič, který vstřelil 4 koše a mohl se svým týmem slavit zisk mistrovského titulu.

OZP 1.liga starších žáků - o 3. místo: KK TJ Sokol Koblov U16 - SAM Kozlovice U16 21:18 (poločas 8:13)

Koše: Kopišová 7, Stonawski 5, Leporis 4, Slezák 2, Olšarová 1, Matějíčková 1, Mališ 1 - Filipová 4, Petrů 4, Škrobal 4, Krpcová 3, Rozehnalová 1, Dudek 1, Pavlát 1

OZP 1.liga starších žáků - finále: Vosíme.cz Korfbal Prostějov U16 - KK Brno U16 15:6 (poločas 8:2)

Koše: Jankovič 4, Rozkošný 3, Vajdečková 3, Zbořilová 2, Koudelná 2, Binko 1 - Malinová 2, Matejová 1, Peška 1, Pospíšil 1, Rosický 1

Poslední zápas České dorostenecké korfbalové extraligy nabídl dva naprosto odlišné poločasy, když po tom prvním vedl KK Brno poměrem 11:3 a jasně směřoval k vítězství. Druhá půle však nabídla zcela jiný obraz hry a Vosíme.cz Korfbal Prostějov dokázal zdánlivě ztracený zápas notně zdramatizovat, když zejména Fidler a Janáková pomohli ztenčit prostějovský náskok na rozdíl dvou košů, ale svou stíhací jízdu ve vyhroceném závěru utkání do konce dotáhnout nedokázali a podlehli KK Brno 18:15. O deset brněnských košů se postaraly dívky, které nakonec byly tím rozdílovým faktorem dorosteneckého finále.

Finále ČDKE: Vosíme.cz Korfbal Prostějov U19 - KK Brno U19 15:18 (poločas 3:11)

Koše: Fidler 5, Janáková 4, Jankovič 3, Křížková 2, Rozkošný 1 - Holík L. 4, Theissig 3, Němečková 3, Malinová 3, Vojnová 2, Havlová 2, Holík V. 1

Vyvrcholením finálového dne bylo samozřejmě finále České korfbalové extraligy, které vyprodané hale rozdělené na červenou brněnskou a žlutočernou prostějovskou polovinu nabídlo výbornou podívanou. První poločas byl vyrovnaný téměř po celou dobu, když hanácké družstvo držel střelecky zejména Tichý, který za první poločas skóroval čtyřikrát, ale nejtěsnější vedení pro brněnský velkoklub vystřelila v poslední minutě první půle svým jediným košem v utkání Čarvašová.

Druhá půle nabídla přetahovanou o každý koš a nikdo se nedokázal utrhnout do výraznějšího náskoku, KK Brno vedl 14:11, ale prostějovské družstvo otočilo rychle díky košům Šnajdra, Vyroubala, Tichého a Zikmundové na 14:15 a po pokračující přetahované se vstupovalo do závěrečných minut za stavu 19:19. Zlomovým momentem utkání byly dva slepené koše Jana Theissiga, který vystřelil rozhodující vedení 21:19, které již košem pouze korigoval kapitán Šnajdr na konečných 21:20.

Finále ČKE: KK Brno "A" - Vosíme.cz Korfbal Prostějov "A" 21:20 (poločas 10:9)
Koše: Bušík 7, Theissig 4, Holík L. 3, Jemelíková 2, Zieglerová 2, Čarvašová 1, Sahatciu 1, Holík V. 1 - Šnajdr 7, Tichý 5, Vyroubal 3, Faltýnková 2, Zikmundová 1, Nováková 1, Kubů 1