Historické okénko – první finále v Prostějově

Na konci sezóny 2000/2001 se finálový den konal v Prostějově v hale Reálného Gymnázia, kde za poslední roky proběhlo mnoho akcí domácích i mezinárodních. První velký finálový den se však zde konal na závěr sezóny na konci května v roce 2001 – tedy již před 21 lety. Pořadatelství získal prostějovský klub, který se přihlásil do výběrového řízení a překvapivě „porazil“ konkurenční České Budějovice a mohl, pod vedením Zdeňka Snášela, začít realizaci svého finálového projektu.

Prostějovští zajistili vylepení více než stovky plakátů po celém Prostějově, napřímo oslovili všechny školy, novinové články otiskly regionální i celostátní noviny včetně MF Dnes či Práva a pozvánku dostaly všechny korfbalové kluby České republiky, kterých tehdy bylo 33.

A finálový den se povedl, i když návštěva zůstala trošku za očekáváním nadšených prostějovských pořadatelů a na prostějovské družstvo zbylo jen bramborové umístění v dorostenecké lize, a to včetně vyhlášení ALL STARS sezóny včetně nejlepších juniorů, trenérů i rozhodčích.

Výsledky finálového dne sezóny 2000/2001:

Finále 1.ligy

KCC Sokol České Budějovice – 1.KC Havířov          16:17 (poločas 9:8)

Koše: Bouman 6, Kracík 4, Gondek 3, Tauchmanová 2, Fík 1 – Bittner 5, Lajdová 3, Pomahač 2, Vaculík 2, Přibylová 2, Faltýnková 1, Vajda 1, Kocourková 1

O 3.místo 1.ligy

VKC Kolín – MS Znojmo                                              19:12 (poločas 7:4)

Koše: Škrobová 7, Motáková 3, Dvořáková 2, Prokůpková 2, Filip 2, Honzíček 2, Lesák 1 – Malačka P. 4, Žák 2, Simonidesová 2, Zábojová 1, Podzemský 1, Wirgl 1, Malačka J. 1

Finále 1.dorostenecké ligy

MS Znojmo -  KCC Sokol České Budějovice            15:7 (poločas 9:4)

Koše: Malačka J. 4, Malačka P. 3, Žák 2, Simonidesová 2, Spěšná 2, Čučková 2 – Jauker 3, Krejčí 2, Řežáb 1, Berná 1

O 3.místo 1.dorostenecké ligy

SK Junior Prostějov – VKC Kolín                                7:10 (poločas 3:4)