Okénko do Korfballeague – 9.kolo

Deváté kolo nejvyšší nizozemské soutěže bylo předposledním kolem základní části a k jejímu uzavření tak zbývá odehrát šest duelů desátého kola, dnešní dohrávku 8.kola Blauw Wit vs. KZ a za týden dohrávku kola devátého KZ vs. Fortuna.

Skupina A má již jasného vítěze v podobě Fortuny Delft, ale boj o další místa je ještě otevřený. Druhé místo drží LDODK s deseti body a třetí pak je Koog Zaandijk, který má bodů osm, ale ještě dvě odložená utkání k dobru. Na konci tabulky je již jasné, že poslední skončí Dalto, které má na předposlední KCC nedostižnou čtyřbodovou ztrátu.

• LDODK - Blauw Wit           26:23

Ve skupině B se ve šlágru kola střetli vedoucí a neporažené DVO s PKC a jednalo se o skvělý zápas, ve kterém nakonec padlo 61 košů a domácí PKC triumfovalo poměrem 35:26. První půle byla ještě vyrovnaná, když domácí vedli 16:14 a DVO hned na začátku půle druhé snížilo na 16:15, ale blíže se již dostat nedokázalo a náskok narůstal dokonce až na rozdíl 11 košů, jež v závěru stačilo DVO jen kosmeticky snížit a PKC tak opět vévodí tabulce jen vlastní zaváhání by je mohlo připravit o vítězství ve skupině B.