Okénko do Korfballeague 2021-2022 … 4.kolo

Nejvyšší nizozemská soutěž Korfballeague pokračovala čtvrtým kolem, které nabídlo opět šest zápasů – tedy po třech duelech v každé základní skupině. Skupina A má jasného lídra v podobě Fortuny Delft, která zůstává jediným neporaženým družstvem v této skupině, když v neděli zvítězila jasně 25:18 nad Koog Zaandijk, a to zejména díky střeleckému představení žen. Celeste Split nastřílela sedm košů z celkem třiceti střeleckých pokusů a dalších šest přidala Fleur Hoek, která však na tuto metu potřebovala pouze 16 střel. Obě dámy z Delftu jsou tak aktuálně nejlepšími střelkyněmi celé soutěže s 19 koši.

Skupině B vévodí největší překvapení letošního ročníku DVO Bennekom, které si ve čtvrtém kole vyšláplo na obhájce titulu PKC Papendrecht, když ve šlágru kola zvítězilo 28:26. Domácí DVO si v první půli, která byla přehlídkou moderního útočného korfbalu, zajistili jednokošové vedení 18:17 a lépe vstoupili i do té druhé, když vedli už 22:19. Následně se mistrovské družstvo PKC vzepjalo k obratu a šest minut před koncem se poprvé ujalo vedení 23:24, ale bylo to utkání i naposledy. Poslední tři minuty, do nichž vstupovala družstva za vyrovnaného stavu 26:26, byly zcela v režii nejlepšího střelce zápasu Gertjana Meerkerka, který dvěma koši rozhodl o senzačním vítězství DVO. Jedná se opakování senzačního výsledku z roku 2005, kdy PKC prohrálo v hale DVO jediný zápas v celé mistrovské sezóně a utkání tehdy první český rozhodčí L.Filip, který byl prvním a zatím posledním českým rozhodčím v nejvyšší nizozemské soutěži. DVO tak v čele tabulky skupiny B vystřídalo právě obhájce titulu PKC.

Nejlepším střelcem po čtyřech odehraných zápasech je výše zmíněný kanonýr DVO Gertjan Meerkerk, který má na kontě 30 zásahů před svým spoluhráčem Chrisem van Harenem, který zaznamenal 23 košů stejně jako Jimmy Swikker z Oost-Arnhem.