Mladší žáci: Prostějov, Kozlovice a Kutná Hora byli bezchybní ve 4. kole!

Korfbalová liga mladších žáků má za sebou další kolo, v rámci kterého se odehrály 3 turnaje, 2 na Moravě a 1 v Čechách.

Do Prostějova přijel tým ASKA z Otrokovic, který odehrál utkání proti prostějovskému “A” i “B” týmu. Turnaj zahájil zápas mezi domácími, ve kterém A-tým byl v roli favorita. V zápase měl B-tým pouze 1 úspěšnou střelu. Vítězí Prostějov “A” 1:18, poločas 1:9. Následoval zápas prostějovského Áčka s ASKOU. Prostějov jasně potvrzoval aspiraci na první místo v tabulce, když zápas měl identický průběh jako ten první a po poločase 9:1 vítězí Prostějov 18:1. Utkání mezi Béčkem a ASKOU bylo napínavější, když v poločase bylo skóre 2:4. Druhá část zápasu byla ještě těsnější, po které vítězí pouze o 1 koš ASKA 4:5. Všechna tato utkání se odehrála ještě jednou, a to i ve stejném pořadí. První odehráli prostějovské týmy utkání podobné tomu prvnímu. A-tým tentokrát nedovolil B-týmu žádný koš a vítězí tak 18:0, poločas 8:0. Prostějov “A” se pak rozstřílel i v zápase s ASKOU, kde vyhrál jasně 22:3, poločas 12:2. Poslední utkání v Prostějově bylo mezi domácím Béčkem a ASKOU. Zápas byl vyrovnaný, když v poločase vedla ASKA o 1 koš 5:6. V druhém poločase však Prostějov nedovolil soupeři skórovat, a tak otáčí zápas ve svůj prospěch 9:6.

Vosíme.cz Korfbal Prostějov U13 "B" – Vosíme.cz Korfbal Prostějov U13 "A" 1:18 (poločas: 1:9)

Koše: Šmídek 1 - Hutera 4, Malečková 4, Vašut 4, Buriánek 3, Janáčová 3

Vosíme.cz Korfbal Prostějov U13 "A" – ALL SPORT KIDS academy, z.s. U13 18:1 (poločas: 9:1)

Koše: Malečková 6, Hutera 5, Buriánek 3, Binko 1, Huterová 1, Motalová 1, Vavrečka A. 1 - Alexandru 1

Vosíme.cz Korfbal Prostějov U13 "B" – ALL SPORT KIDS academy, z.s. U13 4:5 (poločas: 2:4)

Koše: Jurčová 1, Mlčoch 1, Soldán 1, Vavrečka D. 1 - Svobodová 2, Šimunová 2, Hofírek 1

Vosíme.cz Korfbal Prostějov U13 "A" – Vosíme.cz Korfbal Prostějov U13 "B" 18:0 (poločas: 8:0)

Koše: Hutera 5, Buriánek 3, Malečková 3, Janáčová 2, Huterová 1, Příkryl 1, Vavrečka A. 1

Koše: Hutera 4, Huterová 4, Malečková 4, Buriánek 3, Motalová 2, Vavrečka A. 2, Janáčová 1, Přikryl 1, Vašut 1 - Alexandru 1, Hofírek 1, Šimunová 1

Koše: Vavrečka D. 3, Šmídek 3, Jurčová 2, Hošková A. 1 - Šimunová 4, Matějíček 1, Otgonbaatar 1

Ostatní moravské týmy se potkaly na svých zápasech v Brně, na které se pro nedostatek hráčů nedostavil Kostelec.

Nejprve domácí tým odehrál zápas proti Znojmu. Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, když v poločase vedlo Znojmo o jeden koš 2:3. V druhé části zápasu týmy nadále bojovaly o každý koš a zápas končí nerozhodným výsledkem 7:7. Další zápas poměřilo síly domácí KK Brno se SAM Kozlovice. Již v první části zápasu si Kozlovice vybudovali náskok 5 košů do stavu 2:7. Do konce zápasu pak dovolili soupeři skórovat pouze jednou a odnáší si tak výhru 3:10. Následovalo utkání mezi SAM Kozlovice a MS YMCA Znojmo. Kozlovice opět potvrzují roli favorita a v poločase vedou 7:3. Druhý poločas má podobný průběh jako ten první, Kozlovice si připisují 7 košů a Znojmo 2. Zápas vyhrávají Kozlovice 14:5. Kostelec na Hané se na místo nedostavil.

Korfbal klub Brno, z.s. U13 – Modří Sloni YMCA Znojmo U13 7:7 (poločas: 2:3)

Koše: Smítalová 2, Bayerová 1, Bullen Měrková 1, Fasurová 1, Findejs 1, Surá 1 - Malačka 3, Valenta 2, Podzemský S. 1, Sovjáková 1

Korfbal klub Brno, z.s. U13 – Sports academy Morava, z.s. U13 3:10 (poločas: 2:7)

Koše: Buchtová 1, Dolnozemský 1, Findejs 1 - Krpec 3, Gola 2, Holub 2, Hanko 1, Krpcová 1, Rozehnalová 1

Sports academy Morava, z.s. U13 – Modří Sloni YMCA Znojmo U13 14:5 (poločas: 7:3)

Koše: Krpcová 4, Filip 3, Gola 2, Rozehnalová 2, Holub 1, Krpec 1, Pavlátová 1 - Malačka 4, Valenta 1

V Kutné Hoře se potkaly týmy z Čech, své zápasy odehrála družstva Kutná Hora, České Budějovice, Kolín a Děčín. Turnaj zahájilo utkání mezi Děčínem a Kolínem. V prvním poločase se Kolínu podařilo skórovat pouze jednou, a tak si Děčín buduje mírný náskok 5:1. Druhý poločas přinesl 2 koše pro každý tým a tak díky náskoku ze začátku utkání vítězí Děčín 7:3. Následoval zápas mezi Kutnou Horou a Děčínem. Domácí nedali hostům příliš prostoru, když TKC Děčín dokázal skórovat pouze jednou v každém poločase, vítězí Kutná Hora 13:2, poločas 7:1. Zápas mezi Českými Budějovicemi a Děčínem měl jasný průběh, když již v poločase družstvo KCC Sokol České Budějovice vedlo 9:0. Náskok si dokázalo udržet až do konce zápasu, ve kterém vítězí 16:2. Další utkání odehrál domácí tým proti Kolínu, které v prvním poločase přineslo pouze jeden koš. Druhý poločas se domácí tým již rozstřílel a vítězí 11:3. Utkání Kolína a Českých Budějovic bylo střelecky bohaté, ve kterém Budějovice měli 21 přesných střel, vítězí tak nad Kolínem 21:5, poločas 11:1. V posledním zápase poměřila síly družstva domácí Kutné Hory a hostů z Českých Budějovic. Zápas byl poměrně vyrovnaný, v první polovině zápasu si KCC Sokol České Budějovice vytvořil náskok 2 košů 5:7, který dokázal udržet až do konce a vítězí 8:11.

Sportovní klub TKC Děčín, z. s. U13 – Vembloud korfbal club Kolín U13 7:3 (poločas: 5:1)

Koše: Ortová 3, Macho 2, Hynek 1, Ladrová 1 - Milichovský 1, Máder 1, Vlčková 1

SK RESPO Kutná Hora, z.s. U13 – Sportovní klub TKC Děčín, z. s. U13 13:2 (poločas: 7:1)

Koše: Dudla 5, Hladová 3, Beránek 2, Forštová 1, Mátlová 1, Závitkovský 1 - Hřebíková 1, Ortová 1

Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice U13 – Sportovní klub TKC Děčín, z. s. U13 16:2 (poločas: 9:0)

Koše: Procházka V. 3, Rynešová 3, Vrzáková 3, Božovský 2, Procházka E. 2, Bílá 1, Herink 1, Nováková 1 - Macho 2

SK RESPO Kutná Hora, z.s. U13 – Vembloud korfbal club Kolín U13 11:3 (poločas: 1:0)

Koše: Dudla 3, Hladová 3, Mátlová 3, Jelínková 1, Závitkovský 1 - Hleba 1, Vlčková 1, Šolar 1

Vembloud korfbal club Kolín U13 – Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice U13 5:21 (poločas: 1:11)

Koše: Vlčková 2, Chlebowczyk 1, Máder 1, Paroubková 1 -Božovský 6, Procházka V. 5, Nováková 3, Krejčí 2, Bílá 1, Procházka E. 1, Vrzáková 1, Čejková 1

SK RESPO Kutná Hora, z.s. U13 – Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice U13 8:11 (poločas: 5:7)

Koše: Dudla 4, Mátlová 2, Jelínková 1, Jindra 1 - Božovský 4, Procházka V. 3, Krejčí 1, Nováková 1, Procházka E. 1, Rynešová 1