V základní skupině na Světovém poháru skončili Češi druzí

Česká beachkorfbalová reprezentace první den na Světovém poháru odehrála solidně, když ze čtyř zápasů třikrát vyhrála a nakonec po použití dodatečných kritérií v malé tabulce obsadila v základní skupině D druhé místo a společně s překvapivě prvním týmem skupiny Hong Kongem postoupila do čtvrtfinále.

První utkání dne dokázala česká reprezentace vyhrát až po obratu v závěru utkání, ve kterém se v roli favorita trápila proti Skotsku, ale díky koši v závěru zápasu z rukou Emy Sakalíkové vyhrála 8:7. Druhé utkání již bylo úplně jiné a Češi proti čtvrtému týmu světového žebříčku USA dominovali a vyhráli jasně 12:3, když střelecky se dařilo zejména Krejčímu, jež zaznamenal 4 koše. Výkonnostní houpačka opět přinesla pokles do třetího zápasu, kde českou reprezentaci zaskočil Hong Kong, když v poločasové pauze to bylo 3:3, ale ve druhé půli Češi střelecky selhali a podlehli asijskému překvapení 5:10. Poslední zápas ve skupině patřil opět jasně české plážové reprezentaci, když opět zaznamenala výsledek 12:3 nad Švédskem, když střelecky se čtyřmi koši blýskla Kristýna Holubčíková.

Druhé místo ve skupině znamená, že v zítřejším čtvrtfinále se reprezentace Česka od 11:00 utká s reprezentací Taiwanu, kteráv základní skupině nezaváhala a ovládla ji s plným počtem bodů a celkovým skóre 47:15.

Výsledky zápasů v základní skupině D:

Česko – Skotsko​     8:7 ​(poločas 5:5)

Koše: Pavlíčková 2, Klacková 2, Bláha 1, Krejčí 1, Holubčíková 1, Sakalíková 1

Česko – USA​       12:3​ (poločas 7:2)

Koše: Krejčí 4, Holubčíková 2, Tsybyktarov 2, Šnajdr 1, Pavlíčková 1, Bláha 1

Česko – Hong Kong    ​5:10 ​(poločas 3:3)

Koše: Krejčí 3, Šnajdr 1, Holubčíková 1

Česko – Švédsko​      12:3​ (poločas 6:2)

10:40 ... ​Belgie – Maďarsko​             10:40​ ... Hong Kong – Polsko

11:00​ ... Česko – Taiwan                  ​​11:00 ... ​Nizozemsko - Portugalsko