Nominace reprezentačního výběru do 17 let na Světový pohár U17 2023

Reprezentační výběr talentované mládeže ve věkové kategorii do 17let se ve dnech 1.-2.července 2023 představí na silně obsazeném Korfball World Cup U17 2023, který se tradičně koná v nizozemském Eindhovenu.

Realizační tým reprezentace České republiky pod vedením trenéra Filipa stanovil na základě posledního reprezentačního soustředění, které se uskutečnilo minulý víkend v Kostelci na Hané, konečnou nominaci na tento šampionát. Do Nizozemska odcestuje 7 juniorek a 7 juniorů z ročníků narození 2006 a 2007, kteří poletí obhajovat loňské čtvrté místo.

Sestava reprezentace ČR U17:

• Doriana Stela Benešová (KK Brno)
  • Lenka Buriánková (SK RG Prostějov)
  • Zuzana Janáková (SK RG Prostějov)
  • Adam Fidler (SK RG Prostějov)
  • Lukáš Holík (KK Brno)
  • René Křupal (MS YMCA Znojmo)
  • Bára Mamulová (KK Sokol Koblov)
  • Matyáš Mazour (KK Sokol Koblov)
  • Ester Michálková (KK Sokol Koblov)
  • Natálie Pařilová    (KK Brno)
  • Ondřej Poslušný (SK RG Prostějov)
  • Lukáš Slezák (KK Sokol Koblov)
  • Jan Theissig (KK Brno)
  • Pavlína Valentová (KK Brno)

Do pozice náhradníků byli určeni nejmladší hráči Barbora Havlová (KK Brno) a Marek Škrobal (SAM Kozlovice), kteří v této věkové kategorii budou moci nastupovat ještě příští rok a letos budou připraveni pro případ zranění či nemoci někoho z výše nominovaných.

Program českého reprezentačního výběru U17:

• Pátek 30.6. – odlet z Prahy a z Katowic, trénink v Eindhovenu
  • Sobota 1.7. – zápasy základní skupiny proti Belgii, Hong Kongu, Katalánsku, Slovensku a Taiwanu
  • Neděle 2.7. – zápasy o konečné umístění (semifinále a finále)
  • Pondělí 3.7. – přílet zpět do Prahy a do Katowic