První zápas českého týmu na U17 Czech Open 2022

Česká republika U17 - SCM Ostrava U17  22:5 (poločas 13:0)
Koše: Toufar 4, Pavlíčková 4, Holík 3, Křupal 3, Křížková 2, Vedral 2, Rutar 1, Vojnová 1, Grygerová 1, Němeček 1

První zápas začalo družstvo juniorů České republiky ve výborném stylu a koncentrovaným výkonem získalo hned v první čtvrtině náskok 7:0, když tři koše zaznamenala v první části Jitka Pavlíčková. Svěřenci reprezentačního trenéra Lukáše Filipa dokázali proměňovat nabídnuté šance a rovněž v obranné činnosti plnili své úkoly velmi dobře.

Do druhé půle přišlo hned pět čerstvých hráčů a čtyři z nich se dokázali zapsat fo střeleckých statistik. Realizační tým české reprezentace chtěl vyzkoušet ve druhé půl velmi vysunutou obranu a dokázal tak získát více míčů ještě před první střelou soupeře.

V odpoledním programu se české reprezentační juniorské družstvo střetne s Maďarskem, které překvapivě podlehlo Slovensku poměrem 3:12.