IKF Europa Shield 2020 - den první

Český vicemistr KK Brno vstoupil do finálového turnaje druhého nejvýznamnějšího klubového turnaje evropského kontinentu přesvědčivě a jasně přehrál v prvním zápase skupiny B polské družstvo Defenders Wroclaw.

KK Brno – KS Defenders Korfball Wroclaw    26:5 (po poločase 10:5)

Brněnští korfbalisté na začátku zápasu jen dotahovali malý náskok polského soupeře, když až do  stavu 5:5 byli vždy napřed polští korfbalisté. Poté co nejstarší brněnský hráč, hrající legenda a předseda klubu Ondřej Fridrich v deváté minutě srovnal na 5:5 nastal v zápase jasný zlom. Do konce poločasu totiž již skórovali jen a pouze korfbalisté z jihu Moravy a v půli utkání vedli 10:5. Do druhého poločasu provedlo polské družstvo, které hraje druhou nejvyšší českou soutěž, mnoho změn v sestavě, ale hra wroclawského týmu se tím zcela rozsypala. Mezi střelce se totiž ve druhé půli zapsali pouze brněnští, když výsledek druhé sedmnáctiminutovky 16:0 hovoří za vše. Nejlepší střelkyní zápasu byla Štěpánka Jonáková, která zaznamenala osm košů, když právě ve druhé půli jich vstřelila šest.

Koše: Jonáková 8, Faltýnková 4, Zieglerová 3, Hák 2, Sládek 2, Jemelíková 2, Drábková 2, Fridrich 1, Skála 1, Sahatciu 1 – Guzina 3, Spychala 1, Gryglewitz 1