Historicky první korfbalový turnaj mezi základními školami v Rožnově pod Radhoštěm

Dnes se v tělocvičně Základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm konal historicky první korfbalový turnaj mezi místními školami. Turnaj byl vypsán pro kategorii U11 – tedy žáků pátých tříd a hrál se dle pravidel korfbal4. Přihlásila se nakonec čtyři družstva, která předvedla neuvěřitelné sportovní výkony. O dramatické zápletky nebyla nouze a dvakrát musel o vítězi jednotlivých zápasů rozhodnout až penaltový rozstřel, když v zápase mezi domácím družstvem ZŠ Pod Skalkou Modří Tygři a ZŠ Koryčanské Paseky se dokonce rozhodlo až ve dvanácté sérii penaltových hodů.

Vítězem tohoto prvního turnaje se nakonec stalo družstvo ZŠ Pod Skalkou Oranžoví Panteři, které se prezentovalo skvělou týmovou hrou, která je nakonec přivedla k zaslouženému vítězství. Nejlepší střelkyní tohoto turnaje byla famózním výkonem Julie Horutová (ZŠ Pod Skalkou Modří Tygři) s neuvěřitelnými dvaceti koši, mezi chlapci pak Alex Drábek (ZŠ Vídečská Zelené Kobylky) a Martin Kroužecký (ZŠ Koryčanské Paseky) se shodným počtem šesti košů.

Výsledky zápasů:

ZŠ Pod Skalkou Modří Tygři – ZŠ Vídečská Zelené Kobylky 10:1 (poločas 8:0)

Koše: Hoturová 7, Bilová M. 2, Pečiva 1 - Drábek 1

ZŠ Pod Skalkou Oranžoví Panteři - ZŠ Koryčanské Paseky 4:2 (poločas 0:1)

Koše: Bilová S. 3, Klimeš 1 – Kroužecký 1, Pešková 1

ZŠ Pod Skalkou Modří Tygři – ZŠ Pod Skalkou Oranžoví Panteři 10:9 NP (poločas 2:5, konec 9:9)

Koše: Horutová 8, Bilová 1, Kučera 1 – Klimeš 3, Drapalná 3, Fukalová 2, Bilová S. 1

ZŠ Vídečská Zelené Kobylky - ZŠ Koryčanské Paseky 8:2 (poločas 4:1)

Koše: Drábek 4, Stružka 2, Matušík 1, Krupová 1 - Kroužecký 2

ZŠ Pod Skalkou Modří Tygři – ZŠ Koryčanské Paseky 9:10 NP (poločas 2:3, konec 6:6)

Koše: Horutová 3, Kučera 2, Bilová M. 2, Jašek 1, Fárek 1 – Kroužecký 3, Ondřejková 2, Pešková 1, Danielová 1, Slováková 1, Vaníček 1, Bohuslav 1

ZŠ Pod Skalkou Oranžoví Panteři - ZŠ Vídečská Zelené Kobylky 4:2 (poločas 1:1)

Koše: Drapalná 2, Klimeš 1, Pham Duc 1 – Drábek 1, Stružka 1