Pohár svazu 2017 – korfbal4

Systém turnaje, do kterého se přihlásilo celkem devět družstev, je takový, že nejprve se družstva střetnou v základních tříčlenných skupinách systémem každý s každým a následně postupují do bojů o konečné umístění.

Soupisky jednotlivých družstev mohou mít maximálně osm hráčů (4 ženy a 4 muže) a můžeme na nich najít velmi zajímavé osobnosti českého korfbalu. Mezi favority bude jistě patřit domácí KK Brno, které má svou sestavu výrazně omlazenou, když juniorské reprezentanty Kováře, Dlapu, Jemelíkovou a Drábkovou doplňují například Jan Šedý a o mateřských povinnostech se vracející Eva Fridrichová. Výborně sestavené družstvo posílá do boje i SK RG Prostějov, které má na své soupisce rovněž šestici reprezentantů a bude se snažit překonat v této sezóně dominující klub KCC Sokol České Budějovice, který nechává své tradiční opory Krejčího, Bláhu, Pešáka či Klackovou odpočívat.  Bývalé reprezentační dámské opory Kolářovou a Čermákovou pak můžeme najít na soupisce PKC Náchod.

První zápasy ve skupinách začínají již v 9:30 ráno, play-off pak začíná ve 13:00 a na finále se mohou diváci těšit v 16:00.

Soupisky družstev:

Skupina A:

České Budějovice: Kohoutová, Mensová A., Mensová M., Hurdálková, Jiřička, Čierný, Tsybyktarov, Kracík

Prostějov: Křížková, Lorencová, ter Veer, Zelinková, Šnajdr, Štefák, Tichý, Vyroubal

Znojmo 2: Toufarová, Vévodová, Chrástová, Dančo, Toufar ml., Toufar st.

Skupina B:

Brno: Fridrichová, Jemelíková, Weissová, Drábková, Kovář, Dlapa, Němeček, Šedý

Kutná Hora: Paďouková, Tvrdíková, Motáková, Novotný, Čihák, Paďouk

Nový Lískovec: Cupáková, Coufalová, Dobiášová, Leznar, Drábek, Pohanka, Franta

Skupina C:

Znojmo 1: Zábojová, Mostbeková, Ferkovičová, Filipovszká, Kudová, Podzemský, Žák, Nguyen

Šenov: Korurková, Holubčíková, Macková, Hák, Trefný, Musialek

Náchod: Kolářová, Nováková, Čermáková, Kuncová, Rompolt, Hornych, Šmejkal, Novotný, Šmíd