ME 2017 v beach korfbalu

Juniorská reprezentace hrála ve složení Martin Jiřička, Petr Šnajdr, Daniel Štefák, Markéta Cupáková, Dominika Drábková a Vendula Jemelíková. První den se hrálo jakési předkolo, kdy se všech šest týmů utkalo systémem každý s každým a pořadí následně rozhodovalo o nasazení do čtvrtfinálových skupin. Naši junioři skončili po prvním dnu na třetím místě, když postupně porazili Belgii 2 poměrem 9:3, následně podlehli Maďarsku 3:5, porazili Belgii 1 6:3 a remizovali dvakrát shodně 5:5 s Nizozemskem 1 i Nizozemskem 2.

Pořadí po prvním dnu:

1. Nizozemsko 2  5z.          9b.         41:30

2. Maďarsko         5z.          6b.         35:31

3. ČR                    5z.          6b.         28:21

4. Nizozemsko 1   5z.          4b.         32:31

5. Belgie 2             5z.          4b.         31:40

6. Belgie 1             5z.          1b.         23:37

Ve čtvrtfinálové skupině pak naši juniorští reprezentanti narazili Nizozemsko 2, kterému podlehli 3:6 a na druhý tým Belgie, který porazili 8:7 a postoupili tak do semifinále. Zde se utkali s s vítězem druhé čtvrtfinálové skupiny, kterým se překvapivě stalo Maďarsko. V dramatickém zápase nakonec naši reprezentanti podlehli 5:6 a čekal je zápas o konečné třetí místo proti prvnímu týmu Belgie, který naši reprezentanti prohráli poměrem 6:8 a obsadili konečné čtvrté místo.

Výsledky čtvrtfinálových skupin:

Čtvrtfinálová skupina A:                                                          Čtvrtfinálová skupina B:

1.Nizozemsko 2          2z.          4b.                                         1.Maďarsko                       2z.          3b.

2.ČR                           2z.          2b.                                         2.Belgie 1                           2z.          2b.

3.Belgie 2                    2z.          0b.                                         3.Nizozemsko 1                 2z.          1b.

Semifinále:

Nizozemsko 2 vs. Belgie 1           7:6                                         ČR vs. Maďarsko             5:6

Zápasy o konečné umístění:

O 5.místo:           Belgie 2 vs. Nizozemsko 1         2:4

O 3.místo            ČR vs. Belgie 1                           6:8

Finále                   Nizozemsko 2 vs. Maďarsko     8:6

Konečné pořadí ME 2017 U19 v beach korfbalu:

1.místo Nizozemsko 2

2.místo Maďarsko

3.místo Belgie 1

4.místo ČR

5.místo Nizozemsko 1

6.místo Belgie 2

Seniorská reprezentace využila možnosti postavit do soutěže dvě družstva, což bylo umožněno A a B zemím z IKF rankingu, což nakonec využilo ještě domácí Nizozemsko a Belgie. Družstva byla losem rozdělena do čtyř základních skupin, po nichž první dvě družstva postoupila do čtvrtfinálového pavouka o 1.-8.místo a druhá dvě do čtvrtfinále o 9.-16.místo.

Družstvo ČR 1 nastoupilo ve skupině B k zápasům ve složení Jakub Bláha, Petr Pešák, Jan Šedý, Tereza Hurdálková, Eliška Jonáková a Martina Klacková a po vítězství nad Belgií 2 poměrem 8:2, porážce s Nizozemskem 2 po vyrovanném průběhu 2:4 a jasném vítězství nad Francií 11:3 obsadilo ve skupině B druhé místo. V sobotním čtvrtfinále pak první české družstvo šokovalo korfbalový svět, když dokázalo vyřadit první tým Nizozemska poměrem 6:4. V semifinálovém klání pak v opakovaném zápase podlehli Nizezemsku 2 po bojovném výkonu 6:8 a zápase  bronz pak Belgii 5:10.

Družstvo ČR 2 ve složení Partik Nguyen, Jan Tichý, Vlastimil Krejčí, Nikola Ambrosová, Denisa Hurdálková a Štěpánka Jonáková  dokonce svou základní skupinu C vyhrálo, když porazilo Taiwan 9:6, Maďarsko 7:5 a remizovalo s Polskem 4:4. Ve čtvrtfinále pak ale podlehlo prvnímu týmu Belgie 4:8 a čekal je boj o konečné 5.-8.místo. Tam svěřenci trenéra Ivo Kracíka dvakrát zvítězili nad Polskem 13:12 po zlatém koši a 7:6 nad exotickým Surinamem a obsadili tak konečné páté místo.

Výsledky ME 2017 v beach korfbalu:

Základní skupina A:                                                                       Základní skupina B:

1.Nizozemsko 1                3z.          5b.                                         1.Nizozemsko 2                 3z.          6b.

2.Surinam                         3z.          4b.                                         2.ČR 1                                3z.          4b.

3.Srbsko                           3z.          3b.                                         3.Belgie 2                           3z.          2b.

4.Výběr světa                   3z.          0b.                                         4.Francie                             3z.          0b.

Základní skupina C:                                                                       Základní skupina D:

1.ČR 2                              3z.          5b.                                         1.Portugalsko                    3z.          6b.

2.Polsko                            3z.          5b.                                         2.Belgie 1                          3z.          4b.

3.Maďarsko                       3z.          2b.                                         3.Německo                        3z.          2b.

4.Taiwan                           3z.          0b.                                         4.Wales                              3z.          0b.

Play-off:

Čtvrtfinále:

Nizozemsko 1 vs. ČR 1    4:6                                         Nizozemsko 2 vs. Surinam               7:4

ČR 2 vs. Belgie 1              4:8                                         Portugalsko vs. Polsko                     4:3

Semifinále:

ČR 1 vs. Nizozemsko 2    6:8                                         Portugalsko vs. Belgie 1                   6:4

O 5.místo:

ČR 2 vs. Surinam             7:6

O 3.místo:

ČR 1 vs. Belgie 1              5:10

Finále:

Nizozemsko 2 vs. Portugalsko   8:4