World Games 2017 - den druhý

Skupina A:

Nizozemsko – Belgie     24:16 (po čtvrtinách 9:5, 13:8, 17:12)

Nizozemci zahájili zápas ve velkém stylu a po pěti minutách vedli 7:1, což odpovídalo poslednímu měření sil těchto soupeřů při finálovém zápase Mistrovsví Evropy 2016. Belgická reprezentace se udržela ve hře jen díky střeleckému výkonu Nicka Janssense, který jen v první desetiminutovce zaznamenal 4 koše a nakonec s celkem šesti zásahy stal nejlepším střelcem tohoto utkání a vyšvihl se do čela tabulky střelců. Celkově však byli obhájci titulu výrazně lepším týmem a Belgičané budou muset výrazně přidat, pokud budou chtít pomýšlet na účast ve finále, která vede pouze přes semifinálové vítězství nad vítězem skupiny B.

Austrálie – Čína                                25:23 (po čtvrtinách 8:8, 14:14, 17:18)

Již první čtvrtina tohoto duelu naznačila se bude jednat o atraktivní zápas s vysokým počtem nastřílených košů. Již první čtvrtina přinesla divokou přestřelku, kdy za 10 minut padlo 16 košů a stav byl vyrovnaný 8:8. Vyrovnáno bylo i po další čtvrtině, kdy na ukazateli skóre svítilo 14:14. Do druhého poločasu vstoupili lépe čínští reprezentanti, když dokázali odskočit na 15:18 a na začátku poslední desetiminutovky ještě na 17:19. Pak ale následovala střelecká šňůra Australanů, kteří dokázali vývoj otočit na 22:19 a náskok udrželi až do konce. Číňané, dlouhodobě spolupracující s korfbalovým profesorem a trenérskou legendou Benem Crumem na lavičce, tak překvapivě podlehli týmu, který se skládá ze zájemců o cestování po Evropě a je svoláván dohromady až před odletem na některou z akcí.

Tabulka skupiny A:

1.       Nizozemsko      2z.           6b.         57:26

2.       Belgie                2z.           3b.         42:32

3.       Austrálie             2z.          3b.         33:49

4.       Čína                   2z.           0b.         33:58

Skupina B:

Taiwan – Velká Británie                                23:16 (po čtvrtinách 4:3, 13:8, 17:12)

Tým Velké Británie nedokázal překvapivě držet krok s favorizovanými Asiaty tak dlouho jako včera Německo a ani jednou v zápase se nešel do vedení. Po první, střelecky chudé, čtvrtině byl sice ještě rozdíl ve skóre minimální, když Taiwan vedl pouze 4:3, ale rozdíl ve skóre postupně narůstal až na devět košů. Zápasu opět kralovaly taiwanské dámy, které zaznamenaly celkem 15 košů oproti pouhým čtyřem přesným střelám ze strany dívek z Velké Británie.

Německo – Polsko                         25:15 (po čtvrtinách 11:2, 15:5, 21:9)

Domácí reprezentace Polska nastoupila k druhému zápasu za výrazné podpory publika, které však nemohlo bezradným domácím sportovcům příliš pomoci – po osmi minutách byl stav 0:10 a bylo prakticky rozhodnuto. V dalším průběhu německá reprezentace velice ubrala na koncentraci a dala tak domácím fanouškům alespoň několik příležitostí oslavit každý vstřelený koš polské družiny, ale vývoj skóre bez větších obtíží kontrolovala. Němci pak do poslední čtvrtiny poslali do hry všechny náhradníky, aby šetřili síly na zítřejší zápas, ve kterém se střetnou s Velkou Británií o postup do semifinále.