První korfbalový turnaj na ZŠ Rychvaldu
Dnes se konal historicky první korfbalový turnaj na ZŠ Rychvald v okrese Karviná. Místní škola se v letošním roce velice aktivně začala zapojovat v projektu Školního korfbalu – na škole proběhly ukázkové hodiny na prvním i druhém stupni, učitel Mgr. Pokluda se úspěšně zúčastnil korfbalového školení vedeného reprezentačním trenérem Ivo Kracíkem a dětské dny se nesly výrazně v duchu korfbalu. Na závěr školního roku se navíc uskutečnil i první korfbalový turnaj ve spolupráci s Českým korfbalovým svazem.
Ve dvou kategoriích (U9 a U13) se tohoto turnaje zúčastnilo celkem 9 družstev a bylo odehráno dohromady 16 korfbalových utkání formou korfbal4. V kategorii přípravek zvítězilo družstvo třídy 3.A před družstvem 3.B a 2.B. V kategorii mladších žáků, tedy U13, se z vítězství radovalo nakonec radovalo družstvo 6.B, které přemohlo 7.B až v dodatečném penaltovém rozstřelu díky rozhodujícímu koši M.Šenkýře, který během dětských dnů dominoval střeleckým soutěžím a nyní pomohl získat své třídě další prvenství. Nejlepšími střelci tohoto turnaje se stali Adam Pražák ze 6.B a Klára Matulová ze 3.B – oba shodně se sedmi koši.
Výsledky kategorie U9:
ZŠ Rychvald 2.A – ZŠ Rychvald 3.A 2:6
Koše: Basárová 1, Unzeitig 1 – Kutáč 2, Bajger 1, Pokludová 1, Majkrzák 1, Hrazdil 1
ZŠ Rychvald 2.A – ZŠ Rychvald 3.B 1:6
Koše: Tkáč 1 – Polenová 3, Matulová 1, Martiník 1, Jedlička 1
ZŠ Rychvald 2.A – ZŠ Rychvald 2.B 5:6
Koše: Tkáč 2, Strýček 1, Unzeitig 1, Kohierská 1 – Oprchalský 2, Karlíček 1, Mucha 1, Kyncl 1, Sosna 1
ZŠ Rychvald 2.B – ZŠ Rychvald 3.A 3:5
Koše: Bartusek 1, Kyncl 1, Ficová 1 – Hrochová 2, Kutač 1, Škuta 1, Nadkanská 1
ZŠ Rychvald 2.B – ZŠ Rychvald 3.B 3:10
Koše: Oprchalský 1, Kyncl 1, Sosna 1 – Matulová 4, Polák 2, Martiník 1, Jedlička 1, Zajíček 1,Chrastina 1
ZŠ Rychvald 3.A – ZŠ Rychvald 3.B 5:4
Koše: Hrochová 1, Majkrzák 1, Škuta 1, Hrazdil 1, Nadkanská 1 – Matulová 2, Polák 1, Zajíček 1
Konečná tabulka kategorie U9:
1. ZŠ Rychvald 3.A 3z. 6b. 16:9
2. ZŠ Rychvald 3.B 3z. 4b. 20:9
3. ZŠ Rychvald 2.B 3z. 2b. 12:20
4. ZŠ Rychvald 2.A 3z. 0b. 8:18
Výsledky kategorie U13:
ZŠ Rychvald 6.A – ZŠ Rychvald 6.B 2:4
Koše: Zdražil 1, Borůvková 1 – Strýček 2, Pražák 2
ZŠ Rychvald 6.A – ZŠ Rychvald 6.C 2:1
Koše: Zdražil 1, Jakus 1 – Chovanec 1
ZŠ Rychvald 6.A – ZŠ Rychvald 7.A 2:4
Koše: Jakus 1, Klimovičová 1 – Plešivčiak 1, Půžová 1, Vrána 1, Musialová 1
ZŠ Rychvald 6.A – ZŠ Rychvald 7.B 0:3
Koše: Gavlasová 2, Pokorná 1
ZŠ Rychvald 6.B – ZŠ Rychvald 6.C 4:2
Koše: Pražák 2, Záhumenský 1, Koždoň 1 – Chovanec 1, Franěk 1
ZŠ Rychvald 6.B – ZŠ Rychvald 7.A 2:3
Koše: Pražák 1, Šenkýř 1 – Musialová 2, Plešivčiak 1
ZŠ Rychvald 6.B – ZŠ Rychvald 7.B 5:1
Koše: Pražák 2, Šenkýř 1, Durik 1, Krčmářová 1 – Šafarčík 1
ZŠ Rychvald 6.C – ZŠ Rychvald 7.A 0:0
ZŠ Rychvald 6.C – ZŠ Rychvald 7.B 2:9
Koše: Franěk 1, Balonová 1 – Klaput 2, Vašíčková 2, Poláková 2, Pokorná 1, Gavlasová 1, Blatoň 1
ZŠ Rychvald 7.A – ZŠ Rychvald 7.B 1:2
Koše: Brůža 1 - Gavlasová 1, Šafarčík 1
Konečná tabulka kategorie U13:
1. ZŠ Rychvald 6.B 4z. 6b. 15:8
2. ZŠ Rychvald 7.B 4z. 6b. 15:8
3. ZŠ Rychvald 7.A 4z. 5b. 8:6
4. ZŠ Rychvald 6.A 4z. 2b. 6:12
5. ZŠ Rychvald 6.C 4z. 1b. 5:15