Korfbal 4 - 2 země, 38 týmů, 127 zápasů, 1687 košů

Uplynulý víkend patřil v Brně mezinárodnímu turnaji Korfbal 4. V sobotu se představily týmy minižáků a mladších žáků. V neděli si to rozdali starší žáci a dorostenci.

V kategorii minižáků bylo odehráno celkem 51 utkání (2x5minut) a vstřeleno bylo úctyhodných 412 košů!
     Konečné pořadí: 1. Znojmo (Toufar, Cejpek, Pavlíčková, Vévodová), 2. Brno 1, 3. Prievidza 2, 4. Brno 4, 5. Náchod 2, 6. Prievidza 1, 7. Nitra, 8. Nový Lískovec 1, 9. Kolín 2, 10. Brno 2, 11. Kolín 1, 12. Nový Lískovec 2, 13. Náchod 1, 14. Brno 3

V kategorii mladších žáků bojovali hráči ve 40 zápasech (2x5minut) a nastříleli 403 košů!
     Konečné pořadí: 1. Brno 1 (Čarvašová, Herbstová, Čarvaš, Holík, Němeček), 2. Znojmo, 3. Prievidza, 4. Náchod 2, 5. Kolín 2, 6. Brno 2, 7. Brno 3, 8. Kolín 1, 9. Náchod 1, 10. Brno 4, 11. Nitra

Celkem padlo během sobotního programu 815 košů. Na tyto střelecké hody chtěli v neděli navázat i starší žáci a dorostenci, kteří se pokusili překonat střelecké výkony svých mladších kolegů. Jak to dopadlo?

V kategorii starších žáků bylo odehráno celkem 15 utkání (4x5minut) a vstřeleno bylo 275 košů!
     Konečné pořadí: 1. Kolín, 2. Brno 1, 3. Náchod, 4. Znojmo, 5. Prievidza, 6. Brno 2

V kategorii dorostenců bylo odehráno celkem 21 utkání (4x5minut) a vstřeleno bylo 597 košů!
     Konečné pořadí: 1. Kolín, 2. Prostějov, 3. Brno, 4. Náchod, 5. Nový Lískovec, 6. Znojmo, 7. Šenov

Košové porovnání mini/mladší vs. starší/dorost tedy skončilo lépe pro starší kategorie v poměru 815:872! A plánovaná hranice pořadatelů, kteří doufali v 1.000 košů, byla s přehledem překonána.

Na závěr ještě jednou velké poděkování všem pořadatelům, trenérům, rozhodčím za tento víkend plný korfbalu! Věříme, že se turnaj všem líbil a budeme se těšit zase někdy :-)