Korfbal se fotbalu líbil

V pondělí 8.5. se beach korfbal představil v Plzni  (Milan Schwarz) i v Domažlicích (Peter Bušík) v rámci Sportovního festivalu organizovaného při Women ME U17 ve fotbale. Přes nepřízeň počasí se akce zúčastnilo asi 150 malých i velkých fotbalistů i fotbalistek. Dokonce se v Plzni uskutečnil i malý zápas, kdy fotbalový trenéři a ragbistky spolu poměřili síly a zápas měl velmi slušnou úroveň. Zjistili jsme, že některým fotbalistů fungují ruce lépe jak nohy. V Domažlicích si zápasy zahráli hlavně mladí fotbalisti místního oddílu z Domažlic. Oficiální zápas v rámci ME tady hrály fotbalistky Nizozemska, které mají určitě ke korfbalu blízko. Na vstup však použili zadní vchod a nepředvedli nám tak své korfbalové zručnosti.