Seniorský národní tým poprvé v novém složení

Během uplynulého víkendu se poprvé sešli reprezentanti, kteří byli zařazeni do tříletého cyklu, jehož vrcholem bude MS v JAR. Protože tým nebude mít letos žádnou vrcholnou akci, tak se realizační tým rozhodl pozměnit model přípravy, který bude víc zaměřený na individuální zlepšování dovedností a schopností jednotlivých hráčů. Výraznou pomocí bude spolupráce s nizozemským expertem Wimem Bakkerem. Nicméně prvním krokem na této cestě bylo bližší seznámení hráčů navzájem, protože trenér Ivo Kracík nominoval do širšího kádru i nová mladá jména. Víkend v krásné přírodě u Lipenské přehrady k tomu byl přímo ideální. Hráči měli možnost se poznat v méně soutěžním prostředí, než je palubovka při korfbalovém zápase. Na programu tzv. team buildingu byl výlet na bruslích okolo Lipna, klání ve frisbee nebo beach volejbale, výšlap na místní Vítkův Hrádek a nechyběl ani večerní oheň. Hráči byli také prostřednictvím nového sekretáře svazu seznámeni s organizačně-provozními informacemi a s etickým kodexem reprezentanta ČR, jehož dodržování následně potvrdili svým podpisem.  Sešlo se celkem 19 hráčů z 23. Další program národního týmu je výjezd do Holandska společně s U17 koncem června. Tam už začne aktivní korfbalová spolupráce s Wimem Bakkerem.

Ivo Kracík, trenér reprezentace