Nadstavbu dorostu zahájil dobře Prostějov, Nový Lískovec povstal z mrtvých

První zápasy nadstavby přinesly vyrovnané boje. Jak v lepší, tak i v horší skupině České korfbalové dorostenecké extraligy si týmy nedaly nic zadarmo a srdnatě bojovaly o důležité body, které jim mohou vynést účast v soubojích o cenné kovy. Prostějov doma mezi elitou ovládl oba zápasy, ve druhé skupině je na tom po třech úvodních kláních nejlíp Náchod, který doma dvakrát zvítězil a jednou remizoval.

NADSTAVBA 1-3

Potvrdili roli největšího favorita, i když jednoduché to nebylo. Prostějovští dorostenci doma přehráli 14:12 Brno i 20:15 Kolín a ujali se vedení v tabulce nadstavby. „Ale rozhodně si nemůžeme myslet, že vyhrajeme s prstem v nose. Zápasy nám ukázaly naše slabiny, nepodali jsme moc přesvědčivé výkony. V obou utkáních jsme soupeře dotahovali, máme nějaké slabší rozjezdy. Brno nás asi potrápilo trochu víc, Kolín nepřijel v nejsilnější sestavě, příště určitě bude zlobit víc,“ shrnul prostějovský stratég Martin Uherka, jehož tým je nejzkušenější a platí za favorita na titul.

Brňané v základní části skončili třetí, ukázali však, že v nadstavbě hrát otloukánka nechtějí. Po nadějném výkonu s Prostějovem porazili 10:6 Kolín a oplatili mu čtrnáct dní starou porážku. „Škoda, že to s Prostějovem nevyšlo. Hráli jsme dobře a předváděli jsme pěkné akce. Rozhodla poslední čtvrtina, kdy jsme Prostějovu dali jen koš a ten zápas otočil. S Kolínem už jsme byli vyčerpaní, ale nechali jsme na hřišti vše. Nadstavba bude hodně vyrovnaná a my si dokázali jsme, že na finále můžeme pomýšlet,“ povídala brněnská opora Vendula Jemelíková optimisticky.

Prostějov, SK RG U19 : Brno, KK U19  14:12

Poločas: 6:7. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Šnajdr Petr 7, Havlová Renata 5 - Kovář Filip    4

Drábková Dominika 2, Jemelíková Vendula 2, Sahatciu Sára 2.

Brno, KK U19 : Kolín, VKC U19 10:6

Poločas: 6:4. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Kovář Filip 3, Drábková Dominika 2, Pospíšil Marek 2 - Dvořák Filip 2.

Prostějov, SK RG U19 : Kolín, VKC U19  20:15

Poločas: 8:8. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Havlová Renata 6, Šnajdr Petr 5, Bartoš John 2

Jenešová Adéla 2 - Literová Anna 8, Paďouk Jan 3.

1.           Prostějov, SK RG U19       2             2             0             0             34:27     4

2.           Brno, KK U19                     2             1             0             1             22:20     2

3.           Kolín, VKC U19                  2             0             0             2             21:30     0

NADSTAVBA 4-7

V Náchodě se děly zajímavé věci. Podle papírových předpokladů se nejvíc dařilo domácím, kteří posbírali pět bodů za výhry 20:16 se Znojmem a 11:6 s Novým Lískovcem a remízu 10:10 se Šenovem. „Jsme dost spokojení. Uspěli jsme, i když nám chyběla opora Jakub Novotný. Šenov překvapivě ztratil, tak jsme o výhru napřed. Pořád tým z Havířova bereme jako za největšího soupeře o postup do zápasu o třetí místo, kam projde jen vítěz naší nadstavbové skupiny,“ uvedla domácí trenérka Denisa Kolářová.

Parádní povstání z mrtvých pak předvedl Nový Lískovec. Tým z Brna v základní části ani jednou nevyhrál, v nadstavbě však uspěl hned napoprvé dvakrát, když přehrál 12:11 Šenov a 17:14 Znojmo. „Celou sezonu jsme odehráli prakticky v sedmi. Vždy nám chyběl jeden z kluků.  Teď jsme byli kompletní a bylo to parádní, musím děcka hrozně pochválit. Něco takového jsem od nich vůbec nečekal. Na třetí zápas v řadě s domácími už nezbyly síly, ale ukázali jsme, co v nás je. Říkali jsme si, že teď po nevydařené základní části všem ukážeme, zač je toho loket. Zkusíme se ještě porvat postup a konečné třetí místo, máme na to,“ burcoval trenér Nového Lískovce Jakub Pernica.

SK Plhov Náchod U19 : Šenov, KC - ZŠ U19  10:10

Poločas: 6:6. Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Štěpánová Pavlína 3, Štěpař Václav 2 - Holubčíková Kristýna 3, Macek Lukáš 2.

SK Plhov Náchod U19 : Modří Sloni Znojmo U19 20:16

Poločas: 13:5. Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Šmíd Filip 6, Hurdálková Gabriela 5, Martinec Mikuláš 4 - Filipovszká Gabriela 3, Toufar Jan 3.

SK Plhov Náchod U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19  11:6

Poločas: 8:6. Rozhodčí: Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Hurdálková Gabriela 3, Šmíd Filip 3 - Cupáková Markéta 2, Leznar Adam 2.

Šenov, KC - ZŠ U19 : Modří Sloni Znojmo U19 13:10

Poločas: 8:4. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Holubčík Jakub 4, Holubčíková Kristýna 4 - Toufar Jan 3, Chrástová Tereza 2, Hrbáčková Kateřina 2.

Šenov, KC - ZŠ U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19  11:12

Poločas: 4:6. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 3, Macek Lukáš 3 - Cupáková Markéta 4, Kubů Nela 3, Pospíšilová Lenka 3.

Modří Sloni Znojmo U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19  14:17

Poločas: 7:9. Rozhodčí: Denisa Kolářová. Nejlepší střelci: Bartoník Vladimír 4, Vejtasová Ivana 3 - Kubů Nela 4, Leznar Adam 4, Pospíšilová Lenka 4.

1.           SK Plhov Náchod U19                     3             2             1             0             41:32     5

2.           Brno, KK Nový Lískovec U19          3             2             0             1             35:36     4

3.           Šenov, KC - ZŠ U19                         3             1             1             1             34:32     3

4.           Modří Sloni Znojmo U19                  3             0             0             3             40:50     0