Do dvou dnů bylo rozděleno školní kolo na ZŠ Sirotkova

Dvě věkové kategorie korfbalového poháru se uskutečnily na ZŠ Sirotkova v Brně-Žabovřeskách nejdříve ve čtvrtek 26.ledna a zbylé dvě kategorie se dohrály v úterý 31.ledna před vysvědčením. V každé kategorii se představily 3 třídní družstva.

Jako první se předvedli žáci třetího ročníku. V tomto miniturnaji dominovala 3.A, která porazila oba své soupeře, i když proti 3.C to bylo jenom o jediný koš. V zápase o druhé místo byla zase jasně lepší 3.B.

Výsledky: 3.A – 3.B 4:1, 3.A – 3.C 2:1, 3.B – 3.C 4:1.

Pořadí: 1.místo 3.A, 2.místo 3.B, 3.místo 3.C.

Po třeťácích přišli do tělocvičny druháci. V zápasech této kategorie padalo hodně košů. V prvních dvou zápasech se Áčku nepodařilo uhrát ani bod, i když bojovalo statečně. V posledním zápase mezi Béčkem a Céčkem se tak rozhodovalo o vítězi turnaje. Zápas však skončil remízou 2:2, a proto o prvním místě ve prospěch 2.B rozhodlo lepší skóre.

Výsledky: 2.A – 2.B 1:5, 2.A – 2.C 2:4, 2.B – 2.C 2:2.

Pořadí: 1.místo 2.B, 2.místo 2.C, 3.místo 2.A.

V druhém hracím dnu začínali čtvrťáci. V této kategorii byly zápasy nejvyrovnanější, každé družstvo si připsalo nějaké body. Nejdřív 4.B porazila 4.A a následně 4.A porazila 4.C. Proto se očekávalo, že 4.B pohodlně dokráčí k vítězství v turnaji v zápase proti 4.C. Céčko ale vzdorovalo a nevzdalo zápas dopředu a zápas skončil remízou 4:4. Ta ale stačila Béčku k 1.místu v turnaji.

Výsledky: 4.A – 4.B 2:4, 4.A – 4.C 3:1, 4.B – 4.C 4:4.

Pořadí: 1.místo 4.B, 2.místo 4.A, 3.místo 4.C.

Jako poslední se odehrála nejstarší kategorie 5.ročníku. Na úvod si 5.A bez obtíží poradila s 5.C výsledkem 5:1. Následně i 5.D porazila Céčko stejným výsledkem 5:1. V posledním zápase se tak schylovalo k zajímavému zápasu. Opak byl však pravdou, Áčko od začátku dominovalo a nakonec zvítězilo rozdílem 6 košů.

Výsledky: 5.A – 5.C 5:1, 5.C – 5.D 1:5, 5.A – 5.D 8:2.

Pořadí: 1.místo 5.A, 2.místo 5.D, 3.místo 5.C.

ZŠ Sirotkova se se svým výběrem představí na obvodním kole Korfbalového poháru 16.února na ZŠ Jana Babáka ve stejné městské části Brno-Žabovřesky.