Také na ZŠ Arménské se hrálo školní kolo korfbalového poháru

Školní kolo korfbalového poháru se v pátek 27.ledna odehrálo i na základní škole Arménská v Brně-Bohunicích. Ve společné kategorii si zahráli žáci čtvrtých a pátých tříd.

Každá třída postavila do turnaje jedno družstvo, takže se odehrál turnaj za účasti 5 týmů. V prvním zápase si to rozdaly děti ze čtvrtých tříd. Šťastnější byla na konci 4.B, která porazila 4.A jen těsně 3:2. V dalších zápasech již 4.A nedokázala vzdorovat soupeřům z pátých tříd, a proto obsadila 5.místo. Naopak žáci 4.B byli svým starším soupeřům vyrovnanějším protivníkem, dokonce porazili 5.A výsledkem 2:1 a odsunuli jí na 4.místo, přičemž sami brali bronzové umístění. Souboj o mistra školy pro letošní školní rok se tak odehrál mezi zbylými dvěma družstvy a byl těsný až do samého konce. Ve vypjatém závěru nakonec 5.C porazila 5.B rozdílem jediného koše, což rozhodlo o titulu pro 5.C.

Výsledky: 4.A – 4.B 2:3, 5.A – 5.C 2:5, 5.B – 5.A 1:0, 5.C – 4.B 4:2, 5.B – 4.A 4:2, 5.A – 4.B 1:2, 5.B – 5.C 3:4, 4.A – 5.A 0:3.

Pořadí: 1.místo 5.C, 2.místo 5.B, 3.místo 4.B, 4.místo 5.A, 5.místo 4.A.

Na ZŠ Arménská se také uskuteční obvodní kolo korfbalového poháru. 24.února sem zavítají tři školy ze Starého Lískovce a budou soupeřit o 2 postupová místa do městského finále.