Prostějovské béčko dalo soupeřům čuchnout jen v prvních poločasech

Když šlo do tuhého, zabrala a utkání si pohlídala. Rezerva Prostějova je ve druhé nejvyšší korfbalové soutěži stoprocentní i po víkendové dohrávce druhého kola, ačkoli v prvních polovinách se jeho sokové drželi na dostřel. Hanáci si v domácím prostředí v Kostelci na Hané poradili 22:9 s Novým Lískovcem a 15:11 s Náchodem. Zápas brněnského celku s Náchodem vyzněl 21:17 pro druhý jmenovaný tým.

První klání dne přineslo velmi překvapivý poločasový výsledek. Nový Lískovec vedl nad favorizovaným Prostějovem 7:5 a schylovalo se k překvapení. Jenže domácí protočili sestavu a soupeře zničili drtivým náporem. „Nasadili kluky z extraligy, kteří měří asi o dvacet centimetrů víc než my. S jejich béčkovou sestavou bych věřil ve výhru, takhle jsme ve druhé části dostali totálně na frak. I přesto jsme však podali dobrý výkon. Nebyli jsme v plné sestavě, hráli jsme jen v osmi, i tak jsem spokojený,“ povídal hrající kouč Nového Lískovce Jakub Pernica.

Brněnské družstvo se kýženého úspěchu nedočkalo ani s Náchodem a bez výhry zůstává i po svém letošním osmém duelu. V poločase přitom zase drželo nadějný výsledek 7:7. „Celý zápas se hrálo vyrovnaně. Naštěstí nám padali koše a myslím si, že jsme mohli Náchod i přehrát. Bohužel už nám asi trochu v závěru došly síly. Přece jen to v osmi tak často nehrajeme. Ověřili jsme si však, že se můžeme měřit skoro s každým. Jen mě mrzí, že jsme takhle nehráli minule v Brně. Už bychom v kolonce výher neměli nulu,“ byl přesvědčený Pernica.

I ve svém druhém zápase dne dal Prostějov protivníkovi šanci. Náchod mohl poměrně dlouho pomýšlet na úspěch. „Z náchodské strany jsme tuhý odpor čekali. Má mladý a dravý tým s dobrými individualitami. My jsme si však v klidu řekli, co kdo má hrát, a to jsme plnili. Myslím si, že máme docela dobrou a stabilní formu,“ vyprávěla prostějovská Kateřina Zelinková po výhře o čtyři koše.

Brno, KK Nový Lískovec : Prostějov, SK RG B 9:22

Poločas: 7:5. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Drábek Jaroslav 3, Pernica Jakub 3 - Galíček Petr 6, Tichý Jan 3.

Brno, KK Nový Lískovec : SK Plhov Náchod  17:21

Poločas: 7:7. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 6, Pernica Jakub    5, Drábek Jaroslav 3, Drábková Aneta 3 - Kolářová Denisa 7, Šmíd Filip 4, Štěpánová Pavlína 3.

Prostějov, SK RG B : SK Plhov Náchod  15:11

Poločas: 9:7. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Lužný Martin 4, Havlová Renata 3, Jenešová Adéla 2 - Kolářová Denisa 6, Šmíd Filip 3.

1.           Kolín, VKC                                     8             7             0             1             149:108               14

2.           Prostějov, SK RG B                        4             4             0             0             72:49                   8

3.           Tábor, KC SPŠS                             4             3             0             1             71:44                   6

4.           Brno, KK B                                      4             3             0             1             62:53                   6

5.           České Budějovice, KCC Sokol B    4             2             0             2             74:53                   4

6.           SK Plhov Náchod                           6             2             0             4             85:104                 4

7.           Šenov, KC - ZŠ                               6             1             0             5             63:89                   2

8.           Brno, KK Nový Lískovec                 8             0             0             8             97:173                 0