Korfbal představen i v brněnské městské části Královo Pole

Do další městské části v Brně zavítali zástupci školního korfbalu. O ukázkové hodiny se přihlásila ZŠ Slovanské náměstí v Králově Poli, kterou navštěvuje i pár členů z řad Korfbal klubu Brno.

Ukázkové hodiny korfbalu na této základní škole byly rozděleny do dvou dnů. Ve středu 18. a v úterý 24. května byl korfbal představen všem žákům od druhého po pátý ročník. Celkově se těchto ukázek zúčastnilo 15 tříd. Korfbal se kromě dětí zalíbil hlavně vyučujícím, kteří ocenili především aspekt smíšeného sportu, když musí spolupracovat kluci s holkami. Taktéž se jim líbila varianta monokorfbalu, při kterém jsou zapojeny všechny děti na hřišti.

Na základě zájmu učitelů souhlasilo vedení školy se zapůjčením korfbalové výbavy od ČKS. Navíc se ZŠ Slovanské náměstí v příštím roce určitě zapojí do školního poháru, ve kterém letos soupeřilo 13 brněnských základních škol.