Znojmo má třetí titul

Letos měl korfbalový oddíl TJ Znojmo MS YMCA velmi úspěšný rok. Získal  několik mistrovských titulů. Jeho hráči se stali Mistry do 11 let, Mistry do 16 let a Mistry v extralize dorostu.

Finále České korfbalové ligy do 11 let proběhlo již 3.4. ve sportovní hale TJ Znojmo, kde se znojemští hráči utkali proti týmu SK RG Prostějov. Každý rok Modří Sloni bojují s tímto zkušeným týmem. Zápas se tahal do posledních vteřin, ale nakonec rozhodl hráč Modrých Slonů Milan Tomáš Stráněl. Zápas skončil 6:5 pro Znojmo.

 Liga starších žáků finišovala 7. 5. v Prostějově. Tabulku ligy celou sezónu vedli naši hráči ze Znojma a postupovali do play-off z 1. místa. Nejdříve se hrálo utkání proti PKC Plhov, Náchod. Toto utkání hráči Modrých Slonů suverénně vyhráli 18:7. Trenérka Lenka Toufarová nechala zahrát i hráče z ligy do 11 let – Amálii Zonovou, Adélu Vévodovou a Jitku Pavlíčkovou. Další, kdo se musel probojovat do finále, byl tým Šenova proti Brnu. Zápas skončil 15:6 pro Šenov a tak se dal očekávat nádherný zápas o první místo. Dva nejlepší týmy, které vedly tabulku celý rok, se utkaly o zisk titulu „Mistra ČR“. Byly to týmy TJ Znojmo MS YMCA proti KC Šenov. Znojmáci dokázali potvrdit prvenství v tabulce základní části soutěže a zaslouženě vyhráli 13:9. To je poslalo na bednu nejvyšší. Hráči Znojma se stali MISTRY ČR do 16 let.

 Hráči a jejich koše za sezónu: kap Jan Toufar – nejlepší střelec korfbalové sezóny ze všech týmů s 59 koši, Ivana Vejtasová 14, Michaela Štachová 17, Tomáš Toufar 9, Kateřina Hrbáčková 5, Erika Kourková 13, Miroslav Ságner 31, Vladimír Bartoník 19, Patrik Křupal 3. Trenérka Lenka Toufarová

 

Konečná tabulka České korfbalové ligy starších žáků U16

1. TJ Znojmo MS YMCA 
 2. KC ZŠ Šenov
 3. PKC Náchod
 4. KK Brno Nový Lískovec 
 5. Prostějov, SK RG
 6. KCC Sokol České Budějovice
 7. Brno, KK
 8.-11. VKC Kolín, ZŠ Bohumínská, ZŠ Chrustova, ZŠ Pěší

 

Tento den se znojemští Modří Sloni hráli ještě utkání Extraligy o 3. místo proti SK RG Prostějov. Do utkání znojemští hráči nastupovali jako favorité. Toto však nepotvrdili a utkání prohráli 20:21 po poločase 8:10. Skóre utkání se neustále měnilo jednou ve prospěch hráčů Prostějova jednou ve prospěch Znojma. Znojmáci, ale nedokázali Prostějov porazit a tak si odnesli nepopulární bramborovou medaili. Jak uvedl jeden z trenérů Znojma Mgr. Aladár Dančo - „Nechceme se nijak vymlouvat a hájit se, že jsme nedokázali získat třetí místo, ale obrovská marodka a velký úbytek hráčů zapříčinilo, že jsme prohráli. Hráči ze sebe vydali stoprocentní výkon, ale na soupeře jsme nestačili. Chybělo nám tzv. korfbalové štěstí a vstřelili jsme daleko víc košů než soupeř. Dělali jsme hlavně chyby v zakončení útoků. Přeji všem znojemským hráčům mnoho úspěchů v dalších sezónách a ať jim a dalším trenérům zůstane jejich elán a chuť se věnovat tomuto krásnému sportu.“

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem příznivcům a fanouškům korfbalu. Vzhledem k tomu, že většina hráčů jsou nebo byli žáky ZŠ JUDr. J Mareše, bychom chtěli poděkovat této škole, že vychovali sportovce, kteří si svoje zkušenosti dál nesou do svého budoucího života.


Komentáře

komentáře Disqus