První liga: Znojmu závěrečné výhry v dohrávkách do bojů o medaile už nepomohly

Jako poslední dospěla do konce základní části 1. česká korfbalová liga. Už před závěrečnými dohrávkami sedmého a třetího kola bylo rozhodnuto o složení dvojic pro boje o medaile, takže v duelech mezi znojemským béčkem, Šenovem a Novým Lískovcem už o mnohé nešlo. Nejlépe vyšla z brněnského zápolení rezerva Modrých Slonů, která vyhrála všechna čtyři utkání, do kterých v neděli nastoupila. Naopak nováček z Nového Lískovce znovu neuspěl a ze čtrnácti pokusů nevyhrál v sezoně ani jeden.

Zabrali pozdě. Korfbalisté rezervního znojemského týmu vyhráli v neděli sice všechny čtyři zápasy, naději na postup do boje o bronz však ztratili v předešlých kláních, hlavně ve střetnutí s béčkem Českých Budějovic, které ztratili. Jihočeši poskočili na kýžené čtvrté místo tabulky jen díky lepším vzájemným zápasům. Bodů mají totiž oba týmy stejně.

V brněnských dohrávkách si Modří Sloni došli pro výhry dvakrát se stejnými soupeři. Největší starosti jim dělalo první měření sil se Šenovem, které vyhráli 17:14. V dalších bojích už větší problémy neměli. „První zápas se Znojmem byl hodně vyrovnaný. Bohužel jsme o tři koše padli. Mrzí nás to o to víc, že během celé sezony jsme měli několik střetnutí, ve kterých jsme prohráli o dva nebo tři koše, ale vyhrát tímto těsným rozdílem se nám podařilo pouze doma proti Kolínu,“ povídal šenovský hrající kouč Ondřej Sládek.

Ke cti Znojma je nutné přičíst fakt, že za jeden den jeho hráči odehráli čtyři duely. Tři z nich navíc o den dřív absolvovali vítězný zápas finále dorostenecké extraligy proti mladíkům z Nového Lískovce. „Brali jsme to tak, že jde o poslední utkání v sezoně. Šli jsme do nich tréninkově, ostatně bereme tak celou sezonu v první lize. Měli jsme málo kluků, tak musel nastoupit i náš trenér Aladár Dančo, který jinak naskočí jen na chvíli. Teď kromě závěrečných tří minut posledního zápasu, odehrál všechna čtyři střetnutí. Docela to zvládl,“ pochválila svého trenéra znojemská Gabriela Filipovszká.

Šenov, KC - ZŠ : Znojmo Modří Sloni B - 14:17 (9:8)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Rusňak Martin 4, Sládek Ondřej 4, Slíva Petr 2, Trefná Nikol 2 - Mostbeková Monika 4, Veselý Tomáš 4, Žák Jakub 4.

Znojmo Modří Sloni B : Brno, KK Nový Lískovec - 24:16 (14:6)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Žák Jakub 7, Mostbeková Monika 5, Veselý Tomáš 5 - Drábek Miroslav 6, Cupáková Markéta 5, Pejřilová Marie 2.

Brno, KK Nový Lískovec : Šenov, KC - ZŠ - 9:23 (5:11)

Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Drábková Aneta 3, Cupáková Markéta 2, Drábek Jaroslav 2 - Rusňak Martin 7, Sládek Ondřej  7, Slíva Petr 4.

Znojmo Modří Sloni B : Šenov, KC - ZŠ - 22:9 (13:4)

Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Filipovszká Gabriela 5, Mostbeková Monika 4, Nguyen Patrik 3, Simonidesová Hana 3, Veselý Tomáš 3 - Rusňak Martin 4, Vrkoč Jakub 3.

Brno, KK Nový Lískovec : Znojmo Modří Sloni B - 9:23 (6:8)

Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Drábková Aneta 3, Drábek Jaroslav 2, Drábek Miroslav 2, Pernica Jakub 2 - Nguyen Patrik 12, Veselý Tomáš 6, Žák Jakub 3.

Tabulka po základní části:

1.           Kolín, VKC B                                      14          11          0             3             323:233               22

2.           Prostějov, SK RG B                            14          10          0             4             308:207               20

3.           Brno, KK B                                         14          9             0             5             266:234              18

4.           Znojmo Modří Sloni B                        14          8             1             5             299:251               17

5.           České Budějovice, KCC Sokol B       14          8             1             5             220:222               17

6.           Tábor, KC SPŠS                                14          6             0             8             283:272               12

7.           Šenov, KC - ZŠ                                  14          3             0             11          188:251                 6

8.           Brno, KK Nový Lískovec                    14          0             0             14          151:368                 0

Při Finálovém dni první ligy, který je na programu v sobotu 23. dubna v Kolíně, se o první místo utká domácí rezerva Kolína s béčkem Prostějova, o bronzové medaile si to rozdá záložní družstvo brněnského Korfbal klubu a béčko Českých Budějovic.