Z oblastního kola v Žebětíně postoupili místní třeťáci

Oblastního kola kategorie přípravek v Žebětíně se v pondělí 7. března účastnila družstva jen z místní ZŠ Otevřená. ZŠ Vejrostova se tohoto turnaje nezúčastnila, protože do školního poháru přihlásila družstva jen v kategorii minižáků.

V úvodních dvou zápasech potvrdily svou věkovou výhodu třídy z 3. ročníku. Největší problémy dělala třeťákům 2.A. Ta nejdříve prohrála s 3.B jen o jediný koš a následně dokonce dokázala porazit 3.A výsledkem 3:2. 2.B už tolik nevzdorovala, obě třídy třeťáků ji porazily výsledkem 7:0 a 2.A nad ní vyhrála 5:0. V posledním zápase turnaje si ještě mohla 1.místo zajistit 3.A, ale v zápase proti 3.B nedokázala skórovat ani jednou. 3.B si proto výhrou 2:0 zajistila vítězství na turnaji a tím i postup do finálového kola. Nejlepším střelcem turnaje byl s pěti koši Jakub Spanel z vítězné 3.B.

Pořadí oblastního kola: 1.místo 3.B, 2.místo 2.A, 3.místo 3.A, 4.místo 2.B.