Okénko do Korfballeague – 16.kolo

V sobotu 12.března proběhlo již šestnácté kolo Korfballeague, které se již v rámci regulérnosti a nemožnosti taktizování hrálo v jeden den. Před posledními dvěma koly je jasné, že do semifinále postupují z prvních dvou míst PKC a TOP, ale o jejich soupeřích ještě zdaleka rozhodnuto není.

Fortuna/Delta Logistiek - Dalto/BNApp.nl 23:21 (zápas 7.kola 24:24)

Domácí tým si vítězstvím uchoval reálnou šanci na postup do play-off, protože na rozdíl od přímých konkurentů dokázal naplno bodovat a navíc má do posledních kol výrazně příznivější nalosování. Naopak hosté si další porážkou téměř „pojistili“ poslední příčku, protože na předposlední tým ztrácí již tři body.

TOP/Quaratio - KZ/Hiltex 33:24 (zápas 7.kola 23:21)

V Sassenheimu se překvapení nekonalo a domácí favorizovaný tým zdolal jednoho z adeptů postupu do play-off rozdílem třídy. I když na začátku se hosté dokázali dostat do vedení a v 11.minutě překvapivě svítilo na světelné tabuli 3:6. Domácí následně pěti koši v řadě obrátili vývoj skóre ve svůj prospěch, v poločase  již vedli 15:11 a postupně svůj náskok ještě navýšili.

DOS´46 - Blauw Wit 19:28 (zápas 7.kola 24:31)

Amsterodamský tým modrobílých jasně přehrál domácí, když výrazně již v průběhhu první půle. Ve 14.minutě zvyšoval Frank Mostard již na 2:8 a donutil tak domácího trenéra k vybrání prvního oddechového času. To sice trochu zmírnilo nápor hostujícího celku, ale i tak odcházeli do šaten hosté s náskokem pěti košů. A protože se ráz hry příliš nezměnil ani ve druhé půli, připsal si Blauw Wit povinné vítězství a téměř jisté třetí místo v tabulce.

DVO/Accountor - LDODK/AH Gorredijk 24:21 (zápas 7.kola 29:28)

DVO dokázalo v boji o záchranu již podruhé v této sezóně porazit LDODK, i když se zápas pro domácí tým nevyvíjel zpočátku příliš pozitivně. Zlom nastal po přestávce, ve které ještě vedli hosté 9:11. Domácí trenér poslal na palubovku náhradníka Brenta Sruyfa (belgický juniorský reprezentant), který se mu odvděčil famózním výkonem, když za druhý poločas zaznamenal 7 košů v rozmezí pouhých 14 minut a výraznou měrou se zasloužil o uchování nadějí DVO na nejvyšší soutěž.

AW/DTV - PKC/SWKGroep 17:28 (zápas 7.kola 18:31)

Hosté z Papendrechtu vyhráli přesvědčivě i bez několika tradičních opor, které nechali odpočívat  před blížícím se play-off. V poločase bylo sice ještě skóre vyrovnané 10:10, ale hned od začátku druhé půle se hosté dostali do tříkošového vedení, které postupně navyšovali a domácím nedali šanci ani pomyslet na případný bodový zisk.