Okénko do Korfballeague – 14.kolo

Čtrnácté kolo přineslo opět očekávaný souboj dvou týmů z čela tabulky a dvou nejlepších týmů posledních let, kteří se střídají na nizozemském korfbalovém trůnu. Úřadující mistr potvrdil svou aktuální formu a stejně jako v prvním společném měření sil v tomto roce zvítězil i v Sassenheimu rozdílem sedmi košů a stále v této sezóně neprohrál ani jeden zápas.

Fortuna/Delta Logistiek - KZ/Hiltex 20:24 (zápas 5.kola 30:26)

Domácí tým neodkázal překročit svůj stín a pokračuje v této nepříliš úspěšné sezóně, která jistě nebude hodnocena příliš dobře. Do play-off má tým z Delftu dosti daleko a mnohem blíže je aktuálně k sestupu. Navíc v minulém týdnu tři stabilní opory Fortuny oznámily, že po této sezóně končí a je jasné, že družstvo čeká generační obměna. KZ naopak po návratu kapitána Tima Bakkera vyhrál i svůj druhý zápas a drží čtvrté místo v tabulce.

Dalto/BNApp.nl - Blauw Wit 23:28 (zápas 5.kola 32:37)

Prakticky celý zápas favorizovaný hostující celek vedl a udával tempo zápasu. Družstvo Dalto vedlo jen 1:0 a pak ještě 4:3, ale to bylo v sedmé minutě naposledy. Od té doby kralovali hosté, když v poločase vedli 9:11 a nadále svůj náskok udržovali a postupně navyšovali. Potvrdili tak svou stabilní formu a udržují si třetí příčku v tabulce, zatímco domácí klesli na úplné dno.

DOS´46 - LDODK/AH Gorredijk 22:23 (zápas 5.kola 20:15)

Po vyrovnaném prvním poločase, kdy na světelné tabuli svítil stav 10:10, vstoupili domácí impozantně do půle druhé. Za čtyři minuty to bylo 15:10 a zaplněná hala Nijeveenu bouřila. Hosté však začali postupně snižovat náskok domácích a osm minut před koncem dokázali snížit na rozdíl jediného koše – 19:18. Domácí znovu odpověděli a vedení 22:19 pět minut před koncem vypadalo velmi nadějně. Hosté však čtyřmi koši v řadě dokonale šokovali domácí fanoušky a senzačně zvítězili 22:23, když poslední a rozhodující koš vstřelil Erwin Zwart.

AW/DTV - DVO/Accountor 30:29 (zápas 5.kola 23:20)

Důležitý záchranářský souboj vyhráli domácí nejtěsnějším rozdílem a posunuli se díky tomu z posledního mísa na předposlední. V poločase sice vedli již 17:12, ale během druhé půle hosté z jejich náskoku postupně ukrajovali a sedm minut před konce dokázali vyrovnat na 27:27, domácí následně vždy šli do vedení a hosté vyrovnávali až do stavu 29:29. Na koš devětadvacetiletého Maartena van Brenka již hosté odpovědět nedokázali a odjížděli domů s prázdnou. Slabou útěchou je pro DVO střelecký výkon kola jejich Dennise Brunta, který zaznamenal poprvé v kariéře deset košů v zápase Korfballeague a stal se střelcem 14.kola.

TOP/Quaratio - PKC/SWKGroep 23:30 (zápas 5.kola 19:26)

Konečný výsledek úplně neodpovídá vyrovnanému průběhu zápasu. Po prvním poločase byli spokojenější domácí, když vedli 15:14, když v posledních minutách před pauzou čtyřmi koši za sebou otočili z 11:14. Druhá půle se rovněž vyvíjela vyrovnaně a až do stavu 20:20. Pak se hosté díky svým největším hvězdám dokázali košově odpoutat, když následujících devět z deseti košů PKC vstřelili Laurens Leeuwenhoek a Richard Kunst a dovedli PKC k dalšímu vítězství a potvrdili letošní nadvládu týmu z Papendrechtu.