Třiadvacítka slaví první extraligové výhry. Odnesl to Kolín

První výhry se dočkala v pátém zápase. Reprezentace do třiadvaceti let zaznamenala své první dva úspěchy v České korfbalové extralize. V obou případech to v sobotu odnesl Kolín, který nejprve padl 17:21 a poté 10:28. Mladíci potrápili o den později i úřadujícího mistra z Brna. Tomu podlehli až po zlepšeném výkonu favorita ve druhé půli. Jihomoravané nakonec zvítězili 20:12.

První utkání v rámci soustředění třiadvacítky v Kostelci na Hané přineslo dramatický vývoj. Kolín dlouho vedl, ve druhém poločase však mládežníci strhli zápas na svou stranu. Střelecky se prosadil hlavně přesný exekutor penalt Alexandr Vyroubal, který zaznamenal sedm zásahů. „Ve druhém poločase jsme udělali spoustu chyb. V první části nám to ještě šlo, pak jsme se nemohli střelecky prosadit,“ prohodila kolínská Denisa Čejková, která jinak patří do mladé reprezentace.

Druhé střetnutí už bylo jasnější. Vembloudi už větší odpor nekladli. „Trochu jsme pozměnili sestavu a moc si to nesedlo,“ ozřejmila Čejková. Trenér třiadvacítky Ivo Kracík byl s výhrami spokojený, ale nepřeceňoval je. „Nejde tu o výsledky a body do tabulky. V sobotu jsme se slabším soupeřem dali dost košů a z toho mám radost. Hodně jsme i střídali a vyzkoušeli si dost věcí,“ uvedl kouč.

Kolín, VKC : U23 - 17:21 (12:10)

Rozhodčí: Ivan Vávra, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Šimek Jan 5, Čejková Denisa 4 – Vyroubal Alexandr 7, Nguyen Patrik 3, Šnajdr Petr 2.

U23 : Kolín, VKC - 28:10 (14:5)

Rozhodčí: Ivan Vávra, Ondřej Fridrich. Nejlepší střelci: Tsybyktarov Aldar 5, Šnajdr Petr 5, Veselý Tomáš 3, Ferkovičová Tereza 3 - Motáková Anna 2, Čejková Denisa 2.

V neděli se mladým korfbalistům postavil do cesty jiný kalibr. Brněnský Korfbal klub letos prohrál jen jednou a v posledních utkáních forma jeho hráčů stoupá. Mladíci se však favorita nezalekli a kladli překvapivě velký odpor. „Hráli jsme vyrovnanou partii. Konečný výsledek úplně neodpovídá vývoji duelu. První poločas byl dobrý, ve druhém jsme se bohužel nějak zasekli a přestali dávat koše. I tak to byl perfektní zápas, které náš výběr potřebuje,“ byl Kracík spokojený s přínosem nedělního klání.

Tuhý odpor brněnské korfbalisty překvapil. „Rozhodli jsme až v závěru. Třiadvacítka zahrála výborně v obraně. Podle zpráv od ostatních vím, že se na nácvik defenzivy mladý výběr zaměřuje. V útoku v neděli soupeř těžil hlavně z volných hodů a penalt. Rozhodčí tentokrát pískali pod košem hodně přísně. Osobně jsem čekal, že dáme víc košů,“ komentoval brněnský Jan Šedý.

Brno, KK : U23 - 20:12 (10:7)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková, Lukáš Filip. Nejlepší střelci: Fridrich Ondřej 4, Šedý Jan 4, Jonáková Eliška 3 – Vyroubal Alexandr 5, Ambrosová Nikola 2, Galíček Petr 2.

Tabulka:

1.           České Budějovice, KCC Sokol       8             5             1             2             175:151               11

2.           Znojmo Modří Sloni                        7             5             0             2             155:132               10

3.           Brno, KK                                         6             4             1             1             160:107               9

4.           Prostějov, SK RG                            6             3             0             3             122:128               6

5.           U23                                                  6             2             0             4             113:116               4

6.           Kolín, VKC                                       7             0             0             7             90:181                 0

Příští víkend má extraliga v programu dva duely devátého kola. Prostějov hostí Brno a Kolín Modré Slony ze Znojma.