První oblastní kolo školního poháru svedlo družstva ze Žebětína a Bystrce

V prvním oblastním kole školního poháru, konaném v pondělí 22. února, nastoupila proti sobě ZŠ Otevřená ze Žebětína a ZŠ Vejrostova z Bystrce. Turnaj uspořádala ZŠ Otevřená, kde se pouhý den předtím odehrálo čtvrtfinále celorepublikové soutěže ligy minižáků.

Obě školy do tohoto turnaje postavili 2 družstva, výběr 4.ročníku a také výběr 5.ročníku. V úvodním zápase domácích družstev nenechali páťáci nic náhodě a svým mladším soupeřům nedovolili skórovat ani jednou. V zápase mezi družstvy z Vejrostové se zrodilo velké překvapení, když páťáci podlehli čtvrťákům. Páťáci z Vejrostové pokračovali v nevýrazných výkonech i v dalším zápase, když prohráli také se čtvrťáky ze Žebětína. Žebětínští páťáci si bez problémů poradili aj se čtvrťáky z Vejrostovy. Ti pak v dalším zápase mezi čtvrťáky nestačili na domácí výběr. V posledním zápase páťáci z Vejrostky dlouho vzdorovali favoritovi z Otevřené, ale nakonec podlehli rozdílem dvou košů. Nejlepším střelcem se stal se 4 koši Dominik Páral z vítězného družstva, který mimo jiného inkasoval také žlutou kartu za nesportovní chování.

Pořadí oblastního kola kategorie minižáků:

1.místo: ZŠ Otevřená 5.ročník,

2.místo: ZŠ Otevřená 4.ročník,

3.místo: ZŠ Vejrostova 4.ročník,

4.místo: ZŠ Vejrostova 5.ročník.

Na finálový turnaj školního poháru tedy postupuje ZŠ Otevřená se svým výběrem 5.ročníku.