Okénko do Korfballeague – 10.kolo

Začátek druhé poloviny soutěže, tedy kolo desáté, přineslo opět velmi napínavé souboje a změny na obou pólech tabulky, na čelo se vrátilo PKC, které kromě sobotní remízy úspěšně zvládlo dohrávku i středeční dohrávku proti AW, které na druhou stranu tabulky kleslo, když oba zápasy v tomto týdnu prohrálo s dohromady dvacetikošovým rozdílem. Pro srovnání uvádíme i výsledky z prvních vzájemných duelů z 1.kola.

Blauw Wit - PKC/SWKGroep 22:22 (zápas 1.kola 32:32)

Ani druhý souboj týmů z první čtyřky nepřinesl dvoubodové vítězství nikomu. Ve vedení v zápase se během průběhu utkání oba týmy vystřídaly několikrát. Hosté v prvním poločase vedli až o pět košů 7:12, domácí zase po skvělém nástupu do druhé půle o dva koše 17:15. Po poslední minuty utkání však vstupovala obě družstva za nerozhodného stavu 21:21 a symbolicky se na každé straně trefili už jen nejlepší střelci svých týmů, tedy nejdříve hostující Richard Kunst, který desátým košem v zápase (nikdo jiný za celý zápas v jeho čtyřce skórovat nedokázal) dal hostům vedení 21:22 a následně domácí Momo Stavenuiter, který svým osmým košem srovnal na konečných 22:22.

KZ/Hiltex - LDODK/AH Gorredijk 28:31 (zápas 1.kola 25:22)

Domácí tým KZ, stále bez svého kapitána Tima Bakkera, nedokázal zastavit rozjetý tým LDODK, který opět za vítězstvím táhli excelentní střelečtí bratři Zwartové, kteří společně nastříleli 15 košů. Domácí vstoupili sice do utkání lépe a vedli 7:2, když je střelecky držel zejména veterán Andree Kuipers, který za první poločas zaznamenal 7 košů (celkem za zápas pak 8), ale hosté dokázali hru vyrovnat a v poločase vedli 13:16. V poločase druhém se už domácí zpět do veden dostat nedokázali a konec utkán byl již jasně v režii hostů, když 4 minuty před koncem vedli už o šest košů a domácí již výsledek jen kosmeticky korigovali.

Dalto/BNApp.nl - DVO/Accountor 29:23 (zápas 1.kola 24:23)

Dalto se důležitým vítězstvím dokázalo po dlouhé době odlepit z posledního místa v tabulce, když si připsalo druhé vítězství v sezóně, shodou okolností opět proti DVO, které naopak s nejvyšším počtem porážek míří ke dnu tabulky. Rozhodnuto bylo prakticky již v poločase, kdy domácí disponovali luxusním vedením 17:9, které se hostům podařilo až v závěru zápasu lehce snížit, ale na body dnes pomýšlet DVO nemohlo.

Fortuna/Delta Logistiek - TOP/Quaratio 22:25 (zápas 1.kola 23:27)

Domácí tým rozhodně nebyl favoritem tohoto duelu, ale bojoval velmi srdnatě a ještě minutu před poločasovou přestávkou vedl 13:12, ale v závěru poločasu hosté dokázali dvěma slepenými koši otočit na 13:14 a odcházeli do šaten o kousek spokojenější. Hned na začátku půle druhé domácí vyrovnali, ale bylo to naposledy, kdy bylo skóre vyrovnáno. Následně již až do konce utkání byli ve vedení favorizovaní hosté, kteří vítezství vděčí střelecké potenci dívek, které vstřelily celkem 13 košů a výrazně tak přehrály své sokyně z Fortuny, které se připsaly pouhé tři úspěšné střely.

DOS´46 - AW/DTV 31:24 (zápas 1.kola 22:22)

Druhé letošní měření sil mezi nováčky mělo výrazně jasnější průběh než první utkání, které skončilo dělbou bodů po neproměněné penaltě AW v poslední minutě. Tentokráte domácí tým velké drama nepřipustil, v poločase vedl 15:11 a přesvědčivě zvítězil a v tabulce je pouhý jeden bod za postupovými příčkami do play-off, zatímco AW/DTV kleslo na úplné dno a boj o záchranu nebude pro ně lehký.