Finále má jisté složení. O dorostenecký trůn se utkají Nový Lískovec a Znojmo

Očekávané se stalo v sobotu skutečností. Miniturnaj v Havířově, kde se kromě domácího Šenova střetly ještě první celek tabulky Nový Lískovec a Znojmo, určil složení finálové dvojice, která si to rozdá o korfbalový dorostenecký titul. Utkají se o něj právě tým z Brna a Modří Sloni, obě družstva si v tabulce už vypracovala dostatečný náskok a nikdo je nemůže předehnat.

Domácí dorostenci to měli proti dvěma jasným lídrům soutěže složité. V prvním zápase ještě hráli proti Znojmu důstojnou roli a padli se ctí 11:24, následně proti Novému Lískovci už utrpěli debakl 7:36. „Zápas byl sice jednoznačný, ale Šenov se snažil. Líbilo se mi, jak hrál,“ ocenila soupeře Markéta Cupáková z Nového Lískovce, která se blýskla v duelu s outsiderem miniturnaje sedmi koši.

Modří Sloni se museli v Havířově vyrovnat s absencí dvou stěžejních hráčů, na Šenov však stačila i improvizovaná sestava. „Měli jsme v týmu několik žáků, takže souhra trochu vázla. Proti Šenovu jsme je na rozdíl od zápasu s Novým Lískovcem dali k do čtyřky k sobě a fungovalo to,“ popsala znojemská Gabriela Filipovszká.

Šenov, KC - ZŠ U19 : Znojmo Modří Sloni U19 - 11:24 (5:13)

Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 4, Holubčík Jakub 3, Macek Lukáš 3 - Toufar Jan 7, Holík Ondřej 5, Fialová Anna 3, Nováková Michaela 3, Ságner Miroslav 3.

Šenov, KC - ZŠ U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19 - 7:36 (1:16)

Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Holubčíková Kristýna 3, Holubčík Jakub 2, Macek Lukáš 2 - Cupáková Markéta 7, Drábková Aneta 7, Galíček Petr 6, Šnajdr Petr 6.

Nejočekávanější sobotní duel se odehrál mezi dvěma hostujícími týmy. Bohužel žádná zápletka nepřišla a Nový Lískovec si došel pro jasný triumf nad Znojmem 29:15. V soutěži tak zatím z deseti utkání ztratil jen jeden bod za remízu s brněnským Korfbal klubem. Na Znojmu byla přeci jen znát absence klíčových korfbalistů. „Chyběl hlavně vysoký Kuba Žák,“ posteskla si Filipovszká nad chybějícím nejlepším střelcem celé soutěže.

Vše už se tak chystá na vyvrcholení letošního ročníku dorostenecké extraligy. Finálový duel se odehraje ve Znojmě. „Jsem si vědomý, že teď proti nám stanul oslabený sok. Už se moc těšíme na finále, kde snad oba týmy nastoupí v plných sestavách. Ve zbývajících zápasech dáme šanci i náhradníkům, ale i tak do nich půjdeme naplno. Chceme ukázat, že jsme na prvním místě právem,“ nastiňuje plány kouč Nového Lískovce Jakub Pernica, v jehož kádru září hostující duo z Prostějova Petrové Galíček a Šnajdr. „Jsem ohromně rád, že u nás jsou. Ostatní vedle nich hrozně rychle výkonnostně rostou,“ dodal stratég.

Znojmo Modří Sloni U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19 - 15:29 (7:16)

Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Holík Ondřej 3, Toufar Jan 3, Ságner Miroslav 2 - Galíček Petr 7, Šnajdr Petr 7, Cupáková Markéta 5, Leznar Adam 5.

Tabulka:

1.           Znojmo Modří Sloni U19               10          8             0             2             262:142               16

2.           Brno, KK Nový Lískovec U19        8             7             1             0            219:100               15

3.           Brno, KK U19                                 8             3             1             4             116:147               7

4.           Šenov, KC - ZŠ U19                       8             3             0             5             79:155                 6

5.           SK Plhov Náchod U19                    6             2             0             4             88:119                 4

6.           Kutná Hora, SK AFK Respo U19    8             0             0             8             90:191                 0