Korfbalový turnaj také na menší škole na Náměstí Míru

Tato základní škola disponuje jen velmi malou tělocvičnou, proto se školní turnaj odehrál ve formátu 6 na 6. To umožnilo čtvrťákům postavit 2 týmy za 1 třídu a proti nim si zahrál také jeden tým z pátého ročníku. Páťáci v této kategorii potvrdili svoji věkovou dominanci, i když to v zápase se čtvrťáky a jejich výběrem A neměli vůbec jednoduché, tak si výhru na turnaji pohlídali. Nejlepší střelkyní se stala se 6 koši Kristýna Kovářová, které zdatně sekundovala s 5 koši její spoluhráčka z 5.A Josefína Kvíčalová.

Pořadí turnaje kategorie minižáci: 1.místo 5.A,  2.místo 4.A 1.tým,  3.místo 4.A 2.tým.

Po velké přestávce nastoupily ke svým zápasům také děti z kategorie přípravky, konkrétně dvě třídy druháků a jedna třída z 3.ročníku. Nejdříve druháci svedli vyrovnaný boj, dlouho nebylo o vítězi jasno, nakonec však 2.B strhla výhru na svou stranu o 2 koše. Následně však třeťáci byli příliš dominantní a ukázali mladším soupeřů, kdo je tu korfbalový přeborník.  Vždyť třeťáci zakončili turnaj se skóre 23:7. Střelcem dne se s 10 koši stal Dominik Majda z vítězné 3.A.

Pořadí turnaje kategorie přípravka: 1.místo 3.A, 2.místo 2.B, 3.místo 2.A.

Týmy ze ZŠ Náměstí Míru se v oblastním kole utkají s družstvy ze ZŠ Pastviny v Brně-Komíně.