Nový Lískovec přišel v dorosteneckém derby o první bod

Jako nebe a dudy. Tak vypadaly zápasy, když spolu ve čtyřce hrálo a nehrálo v dresu Nového Lískovce duo Petr Galíček a Petr Šnajdr. „V prvním duelu nastoupil každý z nich v jiné čtyřce a dominance Nového Lískovce byla jasná. Vytvářeli šance ostatním hráčům a my jsme neměli šanci,“ komentoval první utkání a prohru o patnáct košů kouč Korfbal klubu Jan Šedý, který byl k týmu povolán namísto Ondřeje Fridricha, jenž dělal rozhodčího na turnaji Europa Shield.

Druhé střetnutí bylo o něčem jiném, dva lídři zapůjčení z Prostějova nastoupili v jedné čtyřce, čehož soupeř využil. V poločase Nový Lískovec ještě o tři koše vedl, nakonec došlo na dělbu bodů. „Do prvního střetnutí šli hráči s tím, že prohrají. Soupeř totiž dosud neztratil ani bod. Po nezdaru jsem se je snažil namotivovat a vštípit jim, že se dá hrát s každým. Zabojovali jsme a remíza je pro nás výborná,“ pochvaloval si Šedý.

Brno, KK U19 : Brno, KK Nový Lískovec U19 - 7:22 (3:14)

Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Jemelíková Vendula 4, Sahatciu Sára 2, Dlapa Marek 1 - Cupáková Markéta 4, Drábková Aneta 4, Tolar Aleš 4

Brno, KK Nový Lískovec U19 : Brno, KK U19 - 20:20 (12:9)

Rozhodčí: Martin Uherka. Nejlepší střelci: Galíček Petr 6, Šnajdr Petr 6, Leznar Adam 3 - Drábková Dominika 8, Jemelíková Vendula 5, Kovář Filip      4

Tabulka:

1.           Znojmo Modří Sloni U19               8             7             0             1             223:102               14

2.           Brno, KK Nový Lískovec U19        6             5             1             0             154:78                 11

3.           Brno, KK U19                                 8             3             1             4             116:147               7

4.           Šenov, KC - ZŠ U19                       6             3             0             3             61:95                   6

5.           SK Plhov Náchod U19                    6             2             0             4             88:119                 4

6.           Kutná Hora, SK AFK Respo U19    8             0             0             8             90:191                 0

O víkendu se měl odehrát i miniturnaj o třech týmech, jenže na něj nedošlo. Dva týmy požadovali z důvodu účasti svých hráčů na lyžařských kurzech přeložení. Bylo jim vyhověno a boje mezi Novým Lískovcem, Šenovem a Náchodem se uskuteční 6. března.